Svetelný komfort

Saint-Gobain je tradične spojený s výrobou skla. Tie dnes môžete nájsť v interiéroch, v oknách mnohých výrobcov, sklenených kancelárskych fasádach bytových i obchodných budov, na strechách rodinných domov apod. Tieto riešenia optimalizujú prístup svetla tam, kde je potreba tieniť, zabraňujú slnenčným lúčom v prenikaní do interiéru a naopak, dokážu ho privádzať tam, kde je svetlo potrebné. Všetky tieto inovatívne riešenia ponúka divízia Glassolutions - Nitrasklo. 

Naše riešenia pre svetelnú pohodu


Glassolutions - Nitrasklo je jedným z najväčších dodávateľov riešení pre rezidenčnú i nerezidenčnú výstavbu. Vyrába a dodáva izolačné trojsklo s integrovanou mezdisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. Ďalej ponúka izolačné trojsklo s maximálnou priepustnosťou svetla s veľkými ziskami tepla. Prestupnosť svetla pri taktomto skle je 73%, solárny faktor g=62%, hodnota Ug= 0,8 W/m2K.

 

Ďalším riešením Glassolutions - Nitraskla je vodeodolné sklo na ktorom je takmer neviditeľný povlak. Je preto veľmi tranparentné a nemení vnímanie farieb. Tepelným spevnením získava na odolnosti a bezpečnosti. Voda po jeho povrchu lepšie steká, čo zabra§uje usádzaniu vodného kameňa a vzniku škvŕn.  

 

Pre reguláciu slnečného svitu dodáva Glassolutions - Nitrasklo exteriérové sklá s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnečná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. Naopak, pre zabránenie prístupu svetla resp. zaistenia súkromia susediacich priestorov vyrába vrstvené sklo z fólií z tekutých kryštáľov, ktoré umožňujú okamžitý prechod z priesvitného stavu na priehľadný. 

 

Presvetlenie interiéru zaisťuje bezpečnostné sklo s farebnými fóliami. Široká paleta odtieňov, priehľadné i priesvitné prevedenie. Použite v interiéry pre priečky, zábradlia či dvere alebo do izolačných skiel fasád či vonkajších striešok.  

 

Glassolutions - Nitrasklo ďalej ponúka širokú paletu ornamentných skiel pre výrobu celosklenených dverí určených ako výplne stavebných otvorov, či už stávajúcich alebo nových. 

 

Pre výrazné zabránenie prístupu slnečného svetla do interiéru dodáva Glassolutions - Nitrasklo protislnečné sklo, ktoré sa používa v prípade potreby veľmi reflexného vzhľadu budovy. Hmota skla môže byť zafarbená do zeleného čo bronzového odtieňa. 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, čo je Glass Galery?

Je to showroom, ktorý poskytuje neobmedzené možnosti riešení interiérov a exteriérov zo skla, za pomoci našich špecialistov. Naše prvé dve Glass Galleries v Saint-Gobain vznikli v r. 2012 v Bratislave a v Nitre. Ďalšia vznikla v r. 2013 v Košiciach. Ich prínosom do spoločnosti je nárast obratu interiérových skiel až o 70 %.