Výrobné budovy a priemysel

Pre stavbu a rekonštrukciu výrobných a priemyslových objektov ponúkame celý rad riešiení zameraných najmä na úsporu energií, akustiku, svetelný komfort a kvalitné potrubné systémy.

Riešenia pre výrobné budovy a priemysel

1 STRECHY

ISOVER - polystyrén i čadičové dosky, ale i materiály, ktoré kombinujú protipožiarne vlastnosti čadičovej vlny a pevnostné vlastnosti penového polystyrénu či PIR dosiek. Pre správne odvodnenie plochých striech je vhodné použiť spádové dosky a kliny.

PAM - systém pre odvádzanie dažďových vôd z plochých striech od strešného vpustu po napojenie na kanalizáciu.

GLASSOLUTIONS - sklo s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. ti

2 PODLAHY

ISOVER - Dosky z minerálnej a sklenej vlny a elastifikovaného polystyrénu určené na zlepšenie akustiky podláh. Penové polystyrény a extrudované polystyrény pre tepelnú izoláciu a do podláh s veľkým zaťažením.

WEBER - Weber ponúka riešenia podláh pomocou epoxidových materiálov s vysokou mechanickou a chemickou odolnosťou. 

GLASSOLUTIONS - Vrstvené bezpečnostné sklo z dvoch alebo viac vrstiev skla spojených fóliami.

3 FASÁDA

ISOVER - kontaktné zateplenie fasád penovým polystyrénom, minerálnou vlnou a doskami PIR. Inováciou v zatepľovaní je kombinovaný izolant ISOVER TWINNER s jadrom zo sivého polystyrénu a 3cm vrstvou z minerálnej vlny, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu, zvýšenú požiarnu odolnosť a zlepšené akustické vlastnosti fasád.

WEBER - široká škála riešenia fasád i certifikovaných tepelno-izolačných systémov s mnohými variantami povrchových úprav pre každý typ budovy. Široká paleta farieb i štruktúr. Špeciálne omietky do oblasti so zvýšenou prašnosťou so samočistiacimi vlastnosťami. Designové povrchy. 

GLASSOLUTIONS -  Protislnečné sklo ktoré sa používa v prípade potreby veľmi reflexného vzhľadu budovy. Hmota skla môže byť zafarbená do zeleného či bronzového odtieňa. 

 

4 PRIEČKY

ECOPHON - pre zníženie hlučnosti je možné do výrobných hál a priemyslových prevádzok použiť akustický systém, ktorý je možné inštalovať ako na strop, tak na steny. 

ISOVER - doskové izolácie čaičových vláken alebo rolované výrobky Isover zo sklených vláken.

RIGIPS - požiarne odolné sadrokartónové steny s limitnou výškou vertikálnych sadrokartónových konštrukcií 15,46m.

GLASSOLUTIONS - systém zvukovo izolačných sklených priečok. Akustické sklo umožňuje útlm hluku až o 48 dB.

 

5 PODHĽADY

ECOPHON - riešenie pre podhľady obsahujúce rôzne designy celoplošných akusticky závesných stropných systémov zo skleného vlákna o vysokej hustote rozsiahlej výrobnej rady ecophon HygieneTM

ISOVER - Pri použití minerálnych dosiek Isover do podhľadov sa výrazne zvýšia ich celkové akustické účinky. 

RIGIPS - protipožiarne, akustické  a designové podhľady, podhľady opláštené impregnovanými doskami a kazetové sadrokartónové podhľady. Akustické sadrokartónové dosky Gyptone s unikátnou technológiou Activ’Air naviac pohlcujú emisie formaldehydu a prispievajú k čistému vnútornému prostrediu budov. 

 

6 VNÚTORNÉ PRESKLENIE

GLASSOLUTIONS - bezpečnostné kalené sklá z jednej, či niekoľkých gelových medzivrstiev. Tento produkt uspokojí vysoké nároky na požiarnu ochranu. Má vysokú mechanickú pevnosť a UV odolnosť. CONTRAFLAM je možné aplikovať do interiéru ako jednoduché sklo, alebo do esteriéru ako izolačné sklo. 

 

7 OKNÁ

GLASSOLUTION - okenné sklá, ktoré poskytujú maximum úspory tepla. Vonkajšie a vnútroné sklá s pokovaním Planitherm® ONE, hodnota Ug= 0,4 W/m2K

 

8 DVERE

GLASSOLUTION - Široká ponuka ornamentných skiel pre výrobu celosklenených dverí Securit® určených ako výplne stavebných otvorov, či už existujúcich alebo nových. 

 

9 VODNÉ A ODPADOVÉ INŠTALÁCIE A VENTILÁCIA

ISOVER - kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhraných potrubí, priemyselných zásobníkov, komínov a ďalších špeciálnych aplikácií.

 

PAM -potrubia z tvárnej liatiny pre tlakové rozvody pitnej, úžitkovej, recyklovanej vody, prívod pre hydroelektrárne alebo pre gravitačné aj tlakové odvádzanie odpadových vôd, vôd s obsahom abrazívnych častíc, solanky. Pre požiarne rozvody vody ponúkame liatinové potrubia s FM atestom. Pre ochranu potrubia proti zamŕzaniu – tepelné izolované potrubie.

 

10 ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

PAM - hrdlový liatinový systém v štandardnom i historickom prevedení.

11 ZÁKLADY A PIVNICE

ISOVER - penový polystyrén lisovaný do foriem, Isover EPS Perimeter a Isover EPS SOKL 3000, je možné použiť i tam, jde je vlhko a nemôžeme použiť štandardné izolácie. V prípade izolácie stien vo veľkých hĺbkach je nutné použiť extrudované polystyrény, ktoré sú výrazne pevnejšie a zároveň odolné voči vode. 

WEBER - rada výrobkov vhodných pre hydroizoláciu pivničných priestorov a bitúmenovú stierku ako vonkajšiu ochranu konštrukcie pod úrovňou terénu. 

 

12 INÉ

PAM - liatinové poklopy a mreže pre kanalizačné šachty a dažďové vpusty s možnosťou vybavenia zámkom proti neoprávnenej manipulácii alebo vlastným logom. Systém pravouhlých trapézových poklopov v mnohých rozmerových variantách.

GLASSOLUTIONS - obklady stien v blízkosti tepelných zdrojov z mateiálu, na ktorý je nanesená keramická farba podľa odtieňa RAL. Integrované, takmer neviditeľné vyhrievanie skiel. 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že na tvorbu nového vzorkovníka farieb omietok a náterov weber color line bolo celkovo potrebných

11 000 kg omietok na fyzické vzorky (315 odtieňov) 3 000 m2 podkladového kartónu na samotné natiahnutie vzoriek 190 000 ks narezaných vzoriek 10x10 cm 25 pracovníkov Saint-Gobain Weber a viac ako 100 odborných externých spolupracovníkov 79 pracovných dní / 3,5 mesiaca 23 000 nových kariet v SAP a receptúr?

Saint-Gobain Novinky Novinky zo sveta riešení od Saint-Gobain

Spoločnosť Isover spustila novú stránku www.vsetkoozatepleni.sk
16/06/2016 Riešenia

Spoločnosť Isover spustila novú stránku www.vsetkoozatepleni.sk

Na jednom mieste sa tu združujú všetky informácie o postupe zateplenia a fungovaní štátnej podpory na obnovu rodinných domov. Jej cieľom je pomôcť žiadateľom sa zorientovať v schéme štátnej podpory zatepľovania.

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu
14/06/2016 Riešenia

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu

Je to sen každého stavebníka. Izolačná doska, ktorá je väčšia (alebo vyššia) ako ostatné. Vyžaduje preto rádovo menej úkonov pri aplikácii, lebo stačí aplikovať menej kusov. Je o polovicu ľahšia ako dosky z rovnakej kategórie, takže sa s ňou výborne pracuje. Je vynikajúcou pomocníčkou pri rekonštrukciách, keďže vďaka svojej ľahkosti (štíhlosti) nezaťažuje konštrukciu. A to je len začiatok.

Stiahnite si brožúru Kúpeľňové systémy
21/04/2016 Riešenia

Stiahnite si brožúru Kúpeľňové systémy

Novinka od divízie Glassolutions Nitrasklo.

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Riešenia

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

Divízie Weber a Glassolutions Nitrasklo na stavebnom veľtrhu CONECO 2016
28/03/2016 Riešenia

Divízie Weber a Glassolutions Nitrasklo na stavebnom veľtrhu CONECO 2016

37. ročník výstavy CONECO bude prebiehať v dňoch 6. - 9. 4. 2016.

Isover spustil kampaň o správnom výbere EPS pri zatepľovaní
03/11/2015 Riešenia

Isover spustil kampaň o správnom výbere EPS pri zatepľovaní

Ústrednou témou kampane je upozorniť potenciálnych zákazníkov, že na výbere polystyrénu pri zatepľovaní domu naozaj záleží.