Nemocnice, školy, verejné budovy

Pre výstavbu, rekonštrukcie, modernizácie a zariadenie škôl a verejných budov ponúkame celý rad riešení zameraných predovšetkým na úsporu energií, akustickú a svetelnú pohodu, zdravé prostredie, designové a estetické prevedenie exteriéru a interiéru.

Riešenia pre nemocnice, školy, verejné budovy

1 STRECHA

ISOVER - materiály a certifikované riešenia pre zateplenie plochých striech s rôznou požiarnou odolnosťou, pojazdných striech, striech s obráteným poradím vrstiev a zelených striech. Certifikované kombinované systémy polystyrénu, alebo izolácie PIR a minerálnej vlny SG COMBI ROOF a SG COMBI PIR. Inováciou sú nové izolačné dosky z minerálnej vlny na vytvorenie spodnej vrstvy tepelnoizlačného súvrstvia plochých striech ISOVER LAM, vyznačujúce sa výrazne nižšou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou a spracovaním.

GLASSOLUTIONS - integrované vyhrievanie skiel napríklad v presklených strechách alebo strieškach pre rozpustenie snehu či pre redukciu kondenzácie..

2 PODLAHY

ISOVER - Dosky z minerálnej a sklenej vlny a elastifikovaného polystyrénu určené na zlepšenie akustiky podláh. Penové polystyrény a extrudované polystyrény pre tepelnú izoláciu a do podláh s veľkým zaťažením.

WEBER - Podlahové riešenia od štandardných materiálov až po materiály a tehcnológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy a vysprávky, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, záhradné hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a špárovacie tmely, akustické riešenia pre podlahy.

RIGIPS - podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek uľahčia, urýchlia a v celkových nákladoch i zľavnia prevedenie podlahovej konštrukcie. vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostné sklo sa skladá z dvoch alebo viac vrstiev skla, spojených fóliami. 

3 FASÁDA

ISOVER - kontaktné zateplenie fasád penovým polystyrénom, minerálnou vlnou a doskami PIR. Inováciou v zatepľovaní je kombinovaný izolant ISOVER TWINNER s jadrom zo sivého polystyrénu a 3cm vrstvou z minerálnej vlny, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu, zvýšenú požiarnu odolnosť a zlepšené akustické vlastnosti fasád.

WEBER - kontaktný tepelno-izolačný systém weber.therm flex s rázovou odolnosťou až 60J prináša riešenia pre fasády u ktorých je možné predpkladať značné namáhanie. Certifikované systémové riešenie fasád, najmä kontatkné tepelno-izolačné systémy, ale i systémy pre jednovrstvové tepelnoizolačné murivo. Riešenie proti rastu rias na fasádach regulujúce vlhkosť na svojom povrchu. 

GLASSOLUTIONS - na exteriérovom skle riešenie formou protislenčného pokovania, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčá ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla. Nepriehľadné izolačné panely s extrémnymi izolačnými vlastnosťami a široká škála farebných prevedení.

 

4 PRIEČKY

ECOPHON stenové designové panely, ktoré riešia akustické problémy v interiéry v rôznych farebných prevedeniach a niekoľkých povrchových úpravách. Zvuk pohlcujúce paravány, ktoré v kombinácii s akustockým podhľadom vytvoria vynikajúce pracovné prostredie vo vzdelávacích zariadeniach.

GLASSOLUTIONS - sklenené priečky s protipožiarnymi vlastnosťami, bezpečnostné vrstvené sklo a smožnosťou kombinácií farebných fólií, nepriehľadné smaltované sklá vhodné pre obklady stien.

ISOVER - dosková izlácia z čadičových vláken alebo rolované výrobky zo sklených vláken určené do systému suchej výstavby priečok.

RIGIPS - sadrokartónové dosky, ktoré majú rôzne vlastnosti - akustika, pevnosť, požiarna odolnosť, tepelno-izolačné vlastnosti, odolnosť proti vlhkosti. Unikátne je riešenie ACTIV´AIR, ktoré odbúrava formaldehyd. Pre úpravu povrchov sú riešením jemné jednovrstvové sadrové omietky a stierky.

WEBER - Špeciálne vútorné nátery a omietky: vnútorné biele stierky, vnútorné dekoratívne omietky. 

 

5 PODHĽADY

ECOPHON rôzne designy celoplošných akustických závesných stropných systémov zo skleného vlákna s nárazuodolným povrchom. Voľne zavesené akustické prvky v širokej škále najrôznejších tvarov a veľkostí. Svietidlá plne integrované do zaveseného stropného podhľadu. 

ISOVER - minerálne dosky isover do podhľadov výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky.

RIGIPS - závesné podhľady slúžia najmä k zníženiu svetlej výšky miestnosti, zvýšeniu požiarnej odolnosti nosnej stropnej konštrukcie, zlepšujú akustiku a tepelno-izolačné vlastnosti stropu.

6 VNÚTORNÉ PRESKLENIE

GLASSOLUTIONS - Vrstvené sklo z fólií z tekutých kryštáľov, ktoré umožňuje okamžitý prechod z priesvitného stavu na priiehľadný. Číre protipožiarne bezpečnostné sklo, pre celosklenené, bezrámové aplikácie do interiéru. odolnosti od EW30 až po EI120 minút. 

RIGIPS - riešenia pre vnútroné zasklenie v systéme priečok formou zabudovaných nadsvetlíkov a ďalších otvorov. 

 

7 OKNÁ

GLASSOLUTIONS - Izolačné trojkslo s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. 

 

8 DVERE

GLASSOLUTIONS - Dvere s revolučným závesom pántu kombinuje minimalistický vzhľad s robustným výkonom. Široká ponuka ornamentných skiel pre výrobu celosklenených dverí určených ako výplne stavebných otvorov, či už súčasných alebo nových. Zvokovo izolačné vrstvené sklo s bezpečnostnou charakteristikou, zložené z dvoch alebo viac vrstiev skla spojených akustickou fóliou. 

 

9 VODNÉ A ODPADOVÉ INŠTALÁCIE A VENTILÁCIA

PAM - potrubia z tvárenj liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo pre gravitačné aj tlakové odvádzanie odpadových vôd.

ISOVER - kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhraných potrubí, priemyselných zásobníkov, komínov a ďalších špeciálnych aplikácií.

 

10 ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

PAM - hrdlový liatinový systém v štandardnom i historickom prevedení.

11 ZÁKLADY A PIVNICE

ISOVER - Penový polystyrén lisovaný do foriem je možné použiť i tam, kde je vlhko a nemôžeme použiť štandardné izolácie. Extrudovaný polystyrén pre prípad izolácie stien vo veľkých hĺbkach.

WEBER - Hydroizolácia, sanácia betónu, sanačné systémy.

12 INÉ

ISOVER - ucelený a patentovaný systém riešenia vzduchotesnosti pre ešte väčšiu bezpečnosť a maximálnu ochranu konštrukcií (šikmých striech, konštrukcií drevostavieb) pred pôsobením vlhkosti.

PAM - liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty alebo ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamykania proti nežiaducej manipulácii; dažďové, klasické a obrubníkové vpuste.

GLASSOLUTION - špeciálne koncipované sklo, ktoré zaisťuje optimálnu biologickú ochranu proti rontgenovým lúčom. Sklo s digitálnou potlačou vo vysokom rozlíšení.

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že vôbec najstaršia zlievareň v skupine PAM – Bayard sur Marne – oslavuje už 500 rokov od svojho založenia?

Táto zlievareň bola založená 30.8.1513 a jej vysoká pec zostala v aktívnej činnosti až do roku 1890!

Saint-Gobain Novinky Novinky zo sveta riešení od Saint-Gobain

Spoločnosť Isover spustila novú stránku www.vsetkoozatepleni.sk
16/06/2016 Riešenia

Spoločnosť Isover spustila novú stránku www.vsetkoozatepleni.sk

Na jednom mieste sa tu združujú všetky informácie o postupe zateplenia a fungovaní štátnej podpory na obnovu rodinných domov. Jej cieľom je pomôcť žiadateľom sa zorientovať v schéme štátnej podpory zatepľovania.

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu
14/06/2016 Riešenia

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu

Je to sen každého stavebníka. Izolačná doska, ktorá je väčšia (alebo vyššia) ako ostatné. Vyžaduje preto rádovo menej úkonov pri aplikácii, lebo stačí aplikovať menej kusov. Je o polovicu ľahšia ako dosky z rovnakej kategórie, takže sa s ňou výborne pracuje. Je vynikajúcou pomocníčkou pri rekonštrukciách, keďže vďaka svojej ľahkosti (štíhlosti) nezaťažuje konštrukciu. A to je len začiatok.

Stiahnite si brožúru Kúpeľňové systémy
21/04/2016 Riešenia

Stiahnite si brožúru Kúpeľňové systémy

Novinka od divízie Glassolutions Nitrasklo.

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Riešenia

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

Divízie Weber a Glassolutions Nitrasklo na stavebnom veľtrhu CONECO 2016
28/03/2016 Riešenia

Divízie Weber a Glassolutions Nitrasklo na stavebnom veľtrhu CONECO 2016

37. ročník výstavy CONECO bude prebiehať v dňoch 6. - 9. 4. 2016.

Isover spustil kampaň o správnom výbere EPS pri zatepľovaní
03/11/2015 Riešenia

Isover spustil kampaň o správnom výbere EPS pri zatepľovaní

Ústrednou témou kampane je upozorniť potenciálnych zákazníkov, že na výbere polystyrénu pri zatepľovaní domu naozaj záleží.