Kancelárie a obchody

Pre výstavbu, renovácie a zariadenie nebytových priestorov ako sú kancelárie alebo obchody ponúkame celý rad riešení zameraných predovšetkým na úsporu energií, možnosti certifikácie LEED a BREAM, akustickú a svetelnú pohodu, designové a estetické prevedenia exteriéru a interiéru.

Riešenia pre kancelárie a obchody

1 STRECHA

ISOVER - materiály a certifikované riešenia pre zateplenie plochých striech s rôznou požiarnou odolnosťou, pojazdných striech, striech s obráteným poradím vrstiev a zelených striech. Certifikované kombinované systémy polystyrénu, alebo izolácie PIR a minerálnej vlny SG COMBI ROOF a SG COMBI PIR. Inováciou sú nové izolačné dosky z minerálnej vlny na vytvorenie spodnej vrstvy tepelnoizlačného súvrstvia plochých striech ISOVER LAM, vyznačujúce sa výrazne nižšou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou a spracovaním.

PAM - systém pre odvádzanie dažďových vôd z plochých striech od strešného vpustu po napojenie na kanalizáciu.

GLASSOLUTIONS - sklo s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. 

 

2 PODLAHY

ISOVER - Dosky z minerálnej a sklenej vlny a elastifikovaného polystyrénu určené na zlepšenie akustiky podláh. Penové polystyrény a extrudované polystyrény pre tepelnú izoláciu a do podláh s veľkým zaťažením.  

WEBER - Podlahové riešenia od štandardných materiálov až po materiály a technológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy a vysprávky, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, záhradné hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a špárovacie tmely, akustické riešenia pre podlahy.

RIGIPS - podlahy zo sadrokartónových dosiek s výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami pri minimálnej konštrukčnej výške podlahy.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostné sklo z dvoch alebo viac vrstiev, spojených fóliami. V prípade rozbitia skla udrží fólia kúsky skla pohromade. 

 

3 FASÁDA

ISOVER - kontaktné zateplenie fasád penovým polystyrénom, minerálnou vlnou a doskami PIR. Inováciou v zatepľovaní je kombinovaný izolant ISOVER TWINNER s jadrom zo sivého polystyrénu a 3cm vrstvou z minerálnej vlny, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu, zvýšenú požiarnu odolnosť a zlepšené akustické vlastnosti fasád.

WEBER - v oblasti zatepľovania ponúka širokú škálu certifikovaných kontaktných tepelnoizolačných systémov s mnohými variantami povrchových úprav pre každý typ budovy. Široká, pestrá a moderná ponuka farieb a štruktúr. 

GLASSOLUTIONS - sklo s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. 

 

4 PRIEČKY

ECOPHON - designové stenové panely, ktoré riešia akustické problémy v interiéri.

ISOVER - doskové izolácie z čadičových vláken alebo rolované výrobky zo sklených vláken určené do systémov suchej výstavby priečok.

RIGIPS - sadrokartónové dosky, ktoré majú rôzne vlastnosti - akustika, pevnosť, požiarna odolnosť, tepelno-izolačné vlastnosti, odolnosť proti vlhkosti. Unikátne je riešenie ACTIV´AIR, ktoré odbúrava formaldehyd. Pre úpravu povrchov sú riešením jemné jednovrstvové sadrové omietky a stierky. 

WEBER - Špeciálne vnútorné nátery a omietky: vnútorné biele stierky, vnútorné nátery a vnútorné dekoratívne omietky. 

GLASSOLUTION - moderný a originálny systém zvukovo izolačných sklelených priečok. Systém kombinuje eleganciu skla, zvukovú izoláciu a bezpečnosť. Tieto priečky umožňujú útlm hluku až o 48 dB. 

 

5 PODHĽADY

ECOPHON - celoplošné závesné systémy zo skleného vlákna. Akustické voľne závesné panely najrôznejších tvarov, farieb a veľkostí, poskytujúce voľnosť dizajnu i možnosť vytvorenia pozoruhodných nových tvarov podľa fantázie. Svietidlá plne integrované do stropného podhľadu.

ISOVER - minerálne dosky isover do podhľadov výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky. 

RIGIPS - závesné podhľady slúžia najmä k zníženiu svetlej výšky miestnosti, zvýšeniu požiarnej odolnosti nosnej stropnej konštrukcie, zlepšujú akustiku a tepelno-izolačné vlastnosti stropu.

6 VNÚTORNÉ PRESKLENIE

GLASSOLUTIONS - sklá bezpečnostné tvrdené ("kalené"), a tiež sklá vrstvené z tvrdených skiel ("kalených") určené na bariéry a schodiská. Bezpečnostné sklo s farebnými fóliami. Všetko pre použitie v interiéry pre priečky, zábradlia či dvere.

 

7 OKNÁ

GLASSOLUTIONS - Izolačné dvojsklá a trojsklá pre všetky typy stavieb vrátane nízkoenergetických a pasívnych budov. Izolačné trojkslo s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. 

 

8 DVERE

GLASSOLUTIONS - Bezpečnostné tvrdené ("kalené") dekoratívne sklá vhodné na dverové výplne, celosklenené dvere vrátane dverového kovania. tepelne tvrdené ("kalené") bezpečnostné sklo s veľkou odolnosťou voči mechanickému a tepelnému namáhaniu. 

 

9 VODNÉ A ODPADOVÉ INŠTALÁCIE A VENTILÁCIA

PAM - potrubia z tvárnej liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo pre gravitačné či tlakové odvádzanie odpadových vôd. Liatinový bezhrdlový systém je ideálnym riešením pre odvod odpadových vôd vo vnútri budov (podhľady, stupačky).

ISOVER  - kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhraných potrubí, priemyselných zásobníkov, komínov a ďalších špeciálnych aplikácií.

10 ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

PAM - hrdlový liatinový systém v štandardnom i historickom prevedení

11 ZÁKLADY A PIVNICE

ISOVER -  Penový polystyrén lisovaný do foriem je možné použiť i tam, kde je vlhko a nemôžeme použiť štandardné izolácie. Extrudovaný polystyrén pre prípad izolácie stien vo veľkých hĺbkach.

WEBER - Hydroizolácia, sanácia betónu, sanačné systémy.

12 INÉ

PAM - liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty alebo ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamykania proti nežiaducej manipulácii; dažďové, klasické a obrubníkové vpuste

WEBER - riešenia pre čističky odpadových vôd, záhradný program pre kladenie kociek z prírodného a umelého kameňa.

GLASSOLUTIONS - vrstvené sklo s fóliou z tekutých kryštáľov, ktoré umožňujú okamžitý prechod z priesvitného stavu na priehľadný. Unikátne riešenie pre riadenie súkromných susedských priestorov.

ISOVER - ucelený a patentovaný systém riešenia vzduchotesnosti pre ešte väčšiu bezpečnosť a maximálnu ochranu konštrukcií (šikmých striech, konštrukcií drevostavieb) pred pôsobením vlhkosti.

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že sklo môže byť použité nielen ako súčasť priehľadných konštrukcií, ale tiež ako konštrukčný a nosný materiál?

GLASSOLUTIONS vám dodá celosklenené schody, kde hornú vrstvu tvoria špeciálne k tomu určené ornamentné a satinované sklá s protišmykovým povrchom, ktorý už nepotrebuje ďalšie úpravy a spĺňa tieto náročné protišmykové kritériá, ktoré zaistia vašu bezpečnosť a zamedzia pošmyknutiu.

Saint-Gobain Novinky Novinky zo sveta riešení od Saint-Gobain

Spoločnosť Isover spustila novú stránku www.vsetkoozatepleni.sk
16/06/2016 Riešenia

Spoločnosť Isover spustila novú stránku www.vsetkoozatepleni.sk

Na jednom mieste sa tu združujú všetky informácie o postupe zateplenia a fungovaní štátnej podpory na obnovu rodinných domov. Jej cieľom je pomôcť žiadateľom sa zorientovať v schéme štátnej podpory zatepľovania.

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu
14/06/2016 Riešenia

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu

Je to sen každého stavebníka. Izolačná doska, ktorá je väčšia (alebo vyššia) ako ostatné. Vyžaduje preto rádovo menej úkonov pri aplikácii, lebo stačí aplikovať menej kusov. Je o polovicu ľahšia ako dosky z rovnakej kategórie, takže sa s ňou výborne pracuje. Je vynikajúcou pomocníčkou pri rekonštrukciách, keďže vďaka svojej ľahkosti (štíhlosti) nezaťažuje konštrukciu. A to je len začiatok.

Stiahnite si brožúru Kúpeľňové systémy
21/04/2016 Riešenia

Stiahnite si brožúru Kúpeľňové systémy

Novinka od divízie Glassolutions Nitrasklo.

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Riešenia

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

Divízie Weber a Glassolutions Nitrasklo na stavebnom veľtrhu CONECO 2016
28/03/2016 Riešenia

Divízie Weber a Glassolutions Nitrasklo na stavebnom veľtrhu CONECO 2016

37. ročník výstavy CONECO bude prebiehať v dňoch 6. - 9. 4. 2016.

Isover spustil kampaň o správnom výbere EPS pri zatepľovaní
03/11/2015 Riešenia

Isover spustil kampaň o správnom výbere EPS pri zatepľovaní

Ústrednou témou kampane je upozorniť potenciálnych zákazníkov, že na výbere polystyrénu pri zatepľovaní domu naozaj záleží.