Zdravé bývanie a kvalita vzduchu

Súčasťou stratégie udžateľného bývania je poskytovať také riešenia, ktoré dokážu čistiť vzduch alebo odbúravať plesne či nežiaduce látky z vnútorného prostredia stavieb. Ide o veľmi inovatívne riešenia, ktoré sú výsledkom práce našich výskumných tímov po celom svete.


Naše riešenia pre zdravé prostredie


Divízia RIGIPS vyrába a dodáva sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air. Ide o inovatívne a trvalé riešenie pre skvalitnenie ovzdušia u vás doma alebo v kancelárii. Táto technológia neutralizuje formaldehyd. Výsledkom je čistý vzduch v interiéry. V pozadí technológie Activ’Air sa skrýva špecifická zložka, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Účinná látka v doskách Activ’Air odbúrava škodlivý formaldehyd tak, že ho premení na neškodné interné látky. Ide o konečný a nezvratný proces. Activ’Air trvalo odstraňuje až 70% formaldehydu v ovzduší. Activ’Air nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými priedušnými materiálmi. Nezávislé laboratóriá potvrdzujú, že technológia Activ’Air spätne nevylučuje formaldehyd do ovzdušia. Zložka Activ’Air je účinná minimále po dobu 50 rokov.

 

Všetky akustické riešenia Ecophon, najmä pre školy, nemocnice, kancelárie a priemyslené budovy prispievajú k vytvoreniu dobrého pracovného prostredia zvyšovaním pohodlia a výkonu ľudí. Pokiaľ chcete získať čo možno najlepšie podmienky pre prácu, učenie a proces uzdravovania, je najdôležitejšie vytvoriť kvalitnú akustiku miestnosti. K dosiahnutiu tohto cieľa je najprv potrebnú určiť, aké aktivity budú v tomto priestore prebiehať a aké sú akustické preferencie ľudí pre dané činnosti. Spoločnosť Ecophon vyvinula koncept pod názvom room acoustic comfort zaoberajúci sa tým, čo všetko je potrebné k vytvoreniu dobrého akustockého prostredia. Táto vzájomná interakcia medzi človekom, miestnosťou a prebiehajúcimi činnosťami rozhoduje o akustickom pohodlí v rôznych typoch priestorov, ktoré prispieva k celkovej pohode a dobrému pocitu. 

 

ISOVER ponúka unikátne riešenie pre zelené strechy. Základom systému vegetačných striech sú panely zo špeciálnych minerálnych vláken, určené pre priame pestovanie rastlín namiesto zeminy. Najväčšiou výhodou tohto spôsobu zazelenania je výrazne menšie preťaženie nosných konštrukcií, lepšie hospodárenie s vodou v streche, tepleno izolačné funkcie a celkové zjednodušenie a zlacnenie skladieb vegetačných striech.

 

WEBER dodáva výrobky pre odstránenie plesní z vnútorného prostredia. Vzhľadom k tomu, že plesne sa šíria aj vzduchom, je bezpodmienečne nutné ich odstraňovať vždy mokrou cestou! Pokiaľ sa problém nerieši, pleseň sa rozrastá a má negatívne dopady na zdravie človeka. Riešením sú umývateľné disperzné nátery, vnútorné minerálne nátery na báze vodného skla alebo odstraňovač rias, machov a lišajníkov, ktorý ošetruje napadnuté omietky. 

 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Saint-Gobain vyrábal zrkadlá pre zámok vo Versailles?

V roku 1665, Ľudovít XIV., kráľ Slnka, a jeho minister financií, pán Colbert, udeľujú patent na výrobu zrkadiel a tým začínajú históriu Saint-Gobain. Každoročne navštívia zámok vo Versailles 4 milióny návštevníkov, aby mohli obdivovať 357 zrkadiel v Zrkadlovej sále, ktoré Saint-Gobain vyrobil ako jednu zo svojich prvých zakázok.