Domy a byty

Pre stavbu a rekonštrukciu bytových a rodinných domov ponúkame celý rad riešení zameraných predovšetkým na úsporu energií, tepelnú pohodu, zdravé bývanie a estetické prevedenie exteriéru i interiéru.

Riešenia Saint-Gobain pre bytové a rodinné domy

1 STRECHA

ISOVER - riešenia zateplenia pre šikmé i ploché strechy - zateplenia nad krokvami alebo systém pre zateplenie pochôdznej povaly. Riešenia pre zelené strechy a odvádzanie vody.

GLASSOLUTIONS - integrované vyhrievanie skiel napríklad v presklených strechách alebo strieškach pre rozpustenie snehu či pre redukciu kondenzácie.

 

2 PODLAHY

ISOVER - riešenia pre zlepšenie akustiky podláh a ich tepelnej izolácie.

RIGIPS - podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek uľahčia, urýchlia a v celkových nákladoch i zľavnia prevedenie podlahovej konštrukcie. Vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami.

WEBER - ponúka okrem štandardných riešení fasád i designové povrchy, napríklad imitáciu dreva a tehly, betónu, obkladových pásov, metalický vzhľad, brizolitové omietky - luxusné prevedenia.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostné sklo sa skladá z dvoch alebo viac vrstiev skla, spojených fóliami.

 

3 FASÁDA

ISOVER - kontaktné zateplenie fasád penovým polystyrénom, minerálnou vlnou a doskami PIR. Inováciou v zatepľovaní je kombinovaný izolant ISOVER TWINNER s jadrom zo sivého polystyrénu a 3cm vrstvou z minerálnej vlny, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu, zvýšenú požiarnu odolnosť a zlepšené akustické vlastnosti fasád.

WEBER - certifikované systémové riešenie fasád, najmä kontaktné zatepľovacie systémy, ale i systémy pre jednovrstvové tepelnoizolačné murivo. Riešenia proti rastu rias na fasádach regulujúce vlhkosť na svojom povrchu. Zateplenia balkónových podláh. 

GLASSOLUTIONS - izolačné trojsklo s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo.

 

4 PRIEČKY

ISOVER - doskové izolácie z čadičových vláken alebo rolované výrobky zo sklených vláken určené do suchej výstavby priečok.

ECOPHON - designové stenové panely, ktoré riešia akustické problémy v interiéri.

RIGIPS - sadrokartónové dosky, ktoré majú rôzne vlastnosti - akustika, pevnosť, požiarna odolnosť, tepelno-izolačné vlastnosti, odolnosť proti vlhkosti. Unikátne je riešenie ACTIV´AIR, ktoré odbúrava formaldehyd. Pre úpravu povrchov sú riešením jemné jednovrstvové sádrové omietky a stierky.

WEBER - klimoregulačné vnútorné omietky, ktoré vytvárajú zdravé prostredie. 

GLASSOLUTIONS - zvukvo izolačné vrstvené sklo s bezpečnostnou charakteristikou, zložené z dvoch alebo viac vrstiev skla spojených akustickou fóliou. 

 

5 PODHĽADY

ECOPHON - akustické volne zavesené panely nejrôznejších tvarov, farieb a veľkostí, poskytujúcí voľnosť designu i možnost vytvorenia pozoruhodných nových tvarov podľa fantázie.

ISOVER - minerálne izolácie Isover v podhľadoch výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky. 

RIGIPS - zavesené podhľady slúžia najmä k zníženiu svetlej výšky miestnosti, zvýšeniu požiarnej odolnosti nosnej stropnej konštrukcie, zlepšujú akustiku a tepelno-izolačné vlastnosti stropu. 

6 VNÚTORNÉ PRESKLENIE

GLASSOLUTIONS - lakované sklo pre použitie ako obklady kuchýň, kúpeľní alebo chodieb.

 

7 OKNÁ

GLASSOLUTIONS - izolačné trojsklo s maximálnou priepustnosťou svetla a veľkými ziskami tepla. Prestupnosť svetla 73/, solárny faktor g=62%, hodnota Ug = 0,7 do 0,5 W/m2.K.

 

8 VODNÉ A ODPADOVÉ INŠTALÁCIE A VENTILÁCIA

ISOVER - kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhraných potrubí, priemyselných zásobníkov, komínov a ďalších špeciálnych aplikácií.

PAM - potrubia z tvárnej liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo pre gravitačné či tlakové odvádzanie splaškových vôd. Riešenia pre odvod odpadových vôd vo vnútri budov.

 

9 ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

PAM - hrdlový liatinový systém v štandardnom i historickom prevedení.

10 ZÁKLADY A PIVNICE

ISOVER - Penový polystyrén lisovaný do foriem je možné použiť i tam, kde je vlhko a nemôžeme použiť štandardné izolácie. Extrudovaný polystyrén pre prípad izolácie stien vo veľkých hĺbkach. 

WEBER - Riešenie podláh v spoločných priestoroch designovými stierkami alebo nátermi.

 

11 INÉ

ISOVER - ucelený a patentovaný systém riešenia vzduchotesnosti pre ešte väčšiu bezpečnosť a maximálnu ochranu konštrukcií (šikmých striech, konštrukcií drevostavieb) pred pôsobením vlhkosti.

PAM - liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty alebo ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamykania proti nežiaducej manipulácii; dažďové, klasické a obrubníkové vpuste.

GLASSOLUTIONS - vodeodolné sklo na ktorom je takmer neviditeľný povlak. Tepelným spevnením získava na odolnosti a bezpečnosti. Voda po jeho povrchu lepšie steká, čo zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a vzniku škvŕn.

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že IZO sklo vyrobené spoločnosťou Nitrasklo od r. 1991 by pokrylo plochu 5,5 mil m2?

Neviete si to predstaviť? Je to m² na každého obyvateľa SR.

Saint-Gobain Novinky Novinky zo sveta unikátneho riešenia pre udržiateľné bývanie

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Inovatívne materiály

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

Pri zatepľovaní využite aj bezplatné konzultácie
11/09/2015 Inovatívne materiály

Pri zatepľovaní využite aj bezplatné konzultácie

Zatepľovacia sezóna je v plnom prúde. Zima je predo dvermi a každý stavebník sa snaží využiť príjemné jesenné počasie na ukončenie projektov.

Viete, ako si vybrať správny polystyrén na zateplenie domu?
02/09/2015 Inovatívne materiály

Viete, ako si vybrať správny polystyrén na zateplenie domu?

Nie je polystyrén ako polystyrén. Okrem rozdielneho zloženia a vlastností však záleží aj na tom, ktorého výrobcu si vyberiete. Okrem samotného materiálu si totiž pri zatepľovaní kupujete aj služby, servis a partnera pre svoj dom. Aj v prípade polystyrénu platí, že najlacnejšie neznamená najvýhodnejšie. O to viac, že kvalitný a správne aplikovaný polystyrén bude váš dom izolovať desaťročia.

Zelené Átrium zvládlo horúčavy na jednotku
24/08/2015 Inovatívne materiály

Zelené Átrium zvládlo horúčavy na jednotku

Slovensko čelilo toto leto extrémnym letným horúčavám. Dlhotrvajúce vysoké teploty spôsobovali mnohým ľuďom zdravotné komplikácie, ktoré mali často vážne následky. Domy a byty bez klimatizácie sa prehrievali a noci v nich sa menili na bezsenné. Bližšie sme sa pozreli na to, ako vysokým teplotám odolával prvý pasívny bytový dom na Slovensku – Zelené átrium, ktorý vo svojich výpočtoch sľuboval svojim obyvateľom pohodové vnútorné prostredie aj...

ISOVER STEPCROSS - systémové zateplenie pochôdznej povaly
27/07/2015 Inovatívne materiály

ISOVER STEPCROSS - systémové zateplenie pochôdznej povaly

Systém využíva pevnosti EPS trámikov v kombinácií s tepelnou účinnosťou izolácii na báze skleného vlákna. Aplikácia je jednoduchá bez tepelných mostov a s minimálnym zaťažením stropu.