Zhotovujeme dekoratívnu omietku so vzhľadom dreva.

Riešenia pridané 10. januára, 2015


Pri zhotovení modernej fasády, ktorá reaguje na súčasné trendy Vám spoločnosť Saint-Gobain Weber ponúka niekoľko typov dekoratívnych a dizajnových omietok. Novinkou v ponuke je tenkovrstvová omietka vytvárajúca imitáciu textúru dreva na fasáde.

Pred samotnou aplikáciou dekoratívnej omietky je potrebné, aby bol podklad dobre napenetrovaný. Na to nám slúži podkladový náter weber 700, ktorý sa dodáva pripravený na priame použitie. Podkladový náter je potrebné pred použitím dôkladne premiešať. Na stenu náter rovnomerne nanášame pomocou maliarskeho valčeka v jednej vrstve. Po dôkladnom zaschnutí penetračného náteru, pri ideálnych podmienkach je to cca 12 hodín, pristúpime k aplikácii omietky.

Weber.pas silikon wood je pastovitá, tenkovrstvová omietka pripravená na priame použitie. Pred začatím prác je potrebné omietku dôkladne premiešať pomocou elektrického miešadla. V prvom kroku nanesieme omietku weber.pas silikon wood v tenkej, cca 1 mm hrubej vrstve, ktorou dôkladne vyrovnáme podklad. Po zaschnutí (cca. 5 hod) nanesieme druhú vrstvu omietky weber.pas silikon wood pomocou zubovej stierky so zubom veľkosti 3 mm. Finálne ťahy zakončujeme vždy v jednom smere.

Požadovaný odtieň dreva vytvoríme dekoratívnym náterom weber.ton lazur pre farebné zvýraznenie textúry dreva, ktorý dodá povrchu autentickú farbu dreva. Na výber máme z 5-tich farebných odtieňov: mahagon, teak, dub, orech, borovica. Hmotu zľahka pred aplikáciou premiešame a maliarskym valčekom nanášame na celú plochu. Po zhruba 5 minútach od nanesenia náteru, mierne navlhčenou, takmer až suchou špongiou zľahka stierame náter z povrchu, čím ešte viac zvýrazníme autentickosť textúry dreva. Takto vytvorenú stenu necháme, tak ako aj pri ostatných mokrých procesoch, aspoň deň dôkladne zaschnúť.

Sme presvedčení, že tento výnimočný produkt splní vaše očakávania tak po estetickej ako aj kvalitatívnej stránke.www.weber-terranova.sk

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Rigips je dodávateľom medzibytových priečok pre bytový dom s najnižšou spotrebou energie na Slovensku?

Zelené átrium reprezentuje nový prístup k energii, ekológii a spoločenskému spolunažívaniu susedskej komunity. Medzibytová stena od spoločnosti Rigips je jedna z najideálnejších na bývanie, pretože ponúka celý rad výhod – pevnosť, bezpečnosť, akustiku a zdravý interiér.