Študenti budú navrhovať bytové domy v Madride

Napísali o nás pridané 29. novembra, 2016

Spoločnosť Isover vyhlasuje 13. ročník medzinárodnej súťaže s názvom Multi-Comfort House Student Contest (MCHSC), v ktorej študenti architektúry každoročne navrhujú inovatívne a energeticky efektívne riešenia reálnych zadaní na celom svete. Dátum / Issue date: 26.11.2016 Publikácia / Publication: pravda.sk

Tento rok budú tímy z celého sveta navrhovať novú tvár dvoch bytových domov v madridskej štvrti Gran San Blas. Najprv však musia očariť odbornú porotu v Národnom kole. Projekty by mali odovzdať najneskôr do 10. apríla 2017.


„Súťaž je určená pre študentov architektúry, pozemného staviteľstva i iných odvetví stavebníctva a architektúry a jej cieľom je popularizovať energetickú efektívnosť v stavebníctve. Študentské riešenia by mali byť zamerané na tepelný komfort, akustiku, vzhľad a čistý vzduch v interiéri,“ vysvetľuje Vladimír Balent, odborník na energeticky efektívne stavby zo spoločnosti Isover. Okrem zaujímavej finančnej odmeny, ktorá čaká na víťazov medzinárodného kola, je účasť v súťaži aj výbornou príležitosťou pre každého študenta. „Je to vynikajúca príležitosť stretnúť kolegov z celého sveta a zistiť, ako nad rovnakým zadaním uvažujú študenti z iných krajín a iných škôl,“ hovorí bývalý účastník súťaže Ing. arch. Marián Lucký, víťaz medzinárodného kola v roku 2011.


Druhá úspešná vizualizácia zahraničných študentov.


Autor: Isover


Súťažné tímy musia podklady v predpísanej forme odovzdať tajomníčke súťaže, architektke Eve Vojtekovej z bratislavskej Fakulty architektúry, najneskôr 10. apríla 2017. Porota o víťazoch rozhodne o dva dni neskôr, 12. apríla 2017. Zapojiť sa môžu študenti zo všetkých ročníkov. V porote sa okrem pedagógov z najprestížnejších vedeckých pracovísk či zástupcov firmy každoročne stretávajú aj zvučné mená slovenských architektov ako Andrej Alexy či Ľubomír Závodný, samozrejmosťou sú hlasy odborníkov z časopisov ASB či Eurostav. Tímy, ktorým sa podarí národnú porotu presvedčiť, budú ocenené a postupujú do medzinárodného ko­la.


Kým účastníci predošlého, 12. ročníka študentskej súťaže navrhovali udržateľnú architektúru v bieloruskom meste Brest, tento rok sa budú venovať zadaniu zo slnečného Španielska. „Študenti majú priniesť energeticky efektívne riešenie pre dve budovy v mestskom priestore, ktoré budú v súlade s kritériami projektu rekonštrukcie Madridu (projekt MAD – RE) a s klimatickými, regionálnymi a socio-ekonomickými podmienkami, typickými pre toto mesto,“ vysvetľuje Vladimír Balent tohtoročné zadanie. „V roku 2016 sa do národných kôl zapojilo 1 600 študentov, o víťazstvo súťažilo 54 študentských tímov z 23 zúčastnených krajín,“ dodáva.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Technická akadémia Rigips pomáha každému, kto rekonštruuje alebo stavia?

Technická akadémia Rigips vznikla na základe myšlienky orientovať sa na tých, ktorí to najviac potrebujú. Teda ľudí, ktorí pracujú so systémami Rigips a technická pomoc im príde vhod. Ak však potrebujete okamžitú pomoc pri práci s našimi systémami, radi vám pomôžeme bez ohľadu na to, či ste montážnik, projektant, alebo iba prerábate či staviate dom.