Pridané 14. November, 2016
Spoločnosť ISOVER vyhlasuje 13. ročník medzinárodnej súťaže Multi-Comfort House Student Contest (MCHSC), v ktorej študenti architektúry každoročne navrhujú inovatívne a energeticky efektívne riešenia reálnych zadaní na celom svete. Tento rok budú tímy z celého sveta navrhovať novú tvár dvoch bytových domov v madridskej štvrti Gran San Blas. Najprv však musia očariť odbornú porotu v Národnom kole. Projekty by mali odovzdať najneskôr do 10. apríla 2017. Dátum / Issue date: 11.11.2016 Publikácia / Publication: ASB.sk

Príležitosť pre každého, kto chce dosiahnuť viac


„Súťaž je určená pre študentov architektúry, pozemného staviteľstva i iných odvetví stavebníctva a architektúry a jej cieľom je popularizovať energetickú efektívnosť v stavebníctve. Študentské riešenia by mali byť zamerané na tepelný komfort, akustiku, vzhľad, a čistý vzduch v interiéri,“ vysvetľuje Vladimír Balent, odborník na energeticky efektívne stavby zo spoločnosti Isover.


Okrem zaujímavej finančnej odmeny, ktorá čaká na víťazov medzinárodného kola, je účasť v súťaži aj výbornou príležitosťou pre každého študenta. „Je to vynikajúca príležitosť stretnúť kolegov z celého sveta a zistiť, ako nad rovnakým zadaním uvažujú študenti z iných krajín a iných škôl,“ hovorí bývalý účastník súťaže Ing. arch. Marián Lucký, víťaz medzinárodného kola v roku 2011.


Víťaza národného kola vyberie odborná porota


Súťažné tímy musia podklady v predpísanej forme odovzdať tajomníčke súťaže, architektke Eve Vojtekovej z bratislavskej Fakulty architektúry, najneskôr 10. apríla 2017. Porota o víťazoch rozhodne o dva dni neskôr, 12. apríla 2017. Zapojiť sa môžu študenti zo všetkých ročníkov.


V porote sa okrem pedagógov z najprestížnejších vedeckých pracovísk či zástupcov firmy každoročne stretávajú aj zvučné mená slovenských architektov ako Andrej Alexy či Ľubomír Závodný, samozrejmosťou sú hlasy odborníkov z časopisov ASB či Eurostav. Tímy, ktorým sa podarí národnú porotu presvedčiť, budú ocenené a postupujú do medzinárodného kola.


Madridské zadanie je na tepe doby


Kým účastníci predošlého, 12. ročníka študentskej súťaže navrhovali udržateľnú architektúru v bieloruskom meste Brest, tento rok sa budú venovať zadaniu zo slnečného Španielska. „Študenti majú priniesť energeticky efektívne riešenie pre dve budovy v mestskom priestore, ktoré budú v súlade s kritériami projektu rekonštrukcie Madridu (projekt MAD - RE) a s klimatickými, regionálnymi a socio-ekonomickými podmienkami, typickými pre toto mesto,“ vysvetľuje Vladimír Balent tohtoročné zadanie. „V roku 2016 sa do národných kôl zapojilo 1 600 študentov, o víťazstvo súťažilo 54 študentských tímov z 23 zúčastnených krajín,“ dodáva.


Dôležité dátumy


Termín prihlásenia prác do národného kola: 10. Apríla 2017
Vyhodnotenie národného kolo študentskej súťaže: 12. Apríl 2017
Medzinárodné kolo v Madride: od 31. mája do 2. júna 2017


Krajiny, v ktorých ISOVER organizuje národné kolá:


Bielorusko
Fínsko
Litva
Slovinsko


Belgicko
Francúzsko
Nemecko
Veľká Británia


Bulharsko
Juhoafrická republika
Poľsko
Španielsko


Chorvátsko
Kazachstan
Rusko
Turecko


Česká republika
Kirgizsko
Rumunsko
Ukrajina


Estónsko
Lotyšsko
Slovensko


Kontaktné osoby pre Slovensko:
• Vladimír Balent: vladimir.balent@saint-gobain.com
• Eva Vojteková: vojtekova@fa.stuba.sk
Viac o podmienkach súťaže na http://www.isover-students.com /


Foto: ISOVER


Komentáre


Nenechajte si ujsť zo sekcie Aktuálne


Články


Dekorácie B2B ako strategický marketing


S informačnými modelmi budov pracuje iba každá desiata stavebná spoločnosť


Public Spaces 2015 in Progress