Vydržíme 30 dní bez jedla, 3 dni bez vody, ale len 3 minúty bez dýchania. Čerstvý vzduch nepotrebujeme len pre svoje pohodlie, ale hlavne pre svoje zdravie. Otázkou je, čo dýchame, keď 90% svojho času trávime v uzavretých priestoroch.

Ako na zdravé bývanie a kvalitný vzduch?

  • Okná
    Dobre umiestnené okná su prvým základom toho, že vzdcuh sa zvonku dostane do budovy iba ak sa rozhodnete. Keď je vonku prach alebo smog, vôbez ich neotvárajte, o čerstvý vzduch sa postará vetrací systém.
  • Rekuperačná jednotka
    ​Stará sa o kvalitu vzduchu v budove. Udržuje ju pri relatívne stálej teplote (20-23 ° C) a vlhkosti (40-60%). Koncentráciu CO2 drží pod hodnotou 800 ppm, takže v miestnosti je stále "vyvetrané". Filtre potom dokážu zachytiť prach a roztoče, a tak vzduch v budove je naozaj čistý.
  • Omietky a tapety
    Vnútorné steny v miestnostiach môžete vyriešiť materiálmi, ktoré dlhodobo zachytávajú formaldehyd, a tým znižujú jeho koncentráciu vo vzduchu.

Aké riešenia Saint-Gobain ponúka?

Divízia Rigips vyrába a dodáva sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air. Ide o inovatívne a trvalé riešenie pre skvalitnenie ovzdušia u vás doma alebo v kancelárii. Táto technológia neutralizuje formaldehyd. Výsledkom je čistý vzduch v interiéry. V pozadí technológie Activ’Air sa skrýva špecifická zložka, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Účinná látka v doskách Activ’Air odbúrava škodlivý formaldehyd tak, že ho premení na neškodné interné látky. Ide o konečný a nezvratný proces. Activ’Air trvalo odstraňuje až 70% formaldehydu v ovzduší. Activ’Air nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými priedušnými materiálmi. Nezávislé laboratóriá potvrdzujú, že technológia Activ’Air spätne nevylučuje formaldehyd do ovzdušia. Zložka Activ’Air je účinná minimále po dobu 50 rokov.

ISOVER ponúka unikátne riešenie pre zelené strechy. Základom systému vegetačných striech sú panely zo špeciálnych minerálnych vláken, určené pre priame pestovanie rastlín namiesto zeminy. Najväčšiou výhodou tohto spôsobu zazelenania je výrazne menšie preťaženie nosných konštrukcií, lepšie hospodárenie s vodou v streche, tepleno izolačné funkcie a celkové zjednodušenie a zlacnenie skladieb vegetačných striech.

Weber dodáva výrobky pre odstránenie plesní z vnútorného prostredia. Vzhľadom k tomu, že plesne sa šíria aj vzduchom, je bezpodmienečne nutné ich odstraňovať vždy mokrou cestou! Pokiaľ sa problém nerieši, pleseň sa rozrastá a má negatívne dopady na zdravie človeka. Riešením sú umývateľné disperzné nátery, vnútorné minerálne nátery na báze vodného skla alebo odstraňovač rias, machov a lišajníkov, ktorý ošetruje napadnuté omietky.