Inovatívne materiály

Inovatívne materiályIsover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Inovatívne materiály

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

Pri zatepľovaní využite aj bezplatné konzultácie
11/09/2015 Inovatívne materiály

Pri zatepľovaní využite aj bezplatné konzultácie

Zatepľovacia sezóna je v plnom prúde. Zima je predo dvermi a každý stavebník sa snaží využiť príjemné jesenné počasie na ukončenie projektov.

Viete, ako si vybrať správny polystyrén na zateplenie domu?
02/09/2015 Inovatívne materiály

Viete, ako si vybrať správny polystyrén na zateplenie domu?

Nie je polystyrén ako polystyrén. Okrem rozdielneho zloženia a vlastností však záleží aj na tom, ktorého výrobcu si vyberiete. Okrem samotného materiálu si totiž pri zatepľovaní kupujete aj služby, servis a partnera pre svoj dom. Aj v prípade polystyrénu platí, že najlacnejšie neznamená najvýhodnejšie. O to viac, že kvalitný a správne aplikovaný polystyrén bude váš dom izolovať desaťročia.

Zelené Átrium zvládlo horúčavy na jednotku
24/08/2015 Inovatívne materiály

Zelené Átrium zvládlo horúčavy na jednotku

Slovensko čelilo toto leto extrémnym letným horúčavám. Dlhotrvajúce vysoké teploty spôsobovali mnohým ľuďom zdravotné komplikácie, ktoré mali často vážne následky. Domy a byty bez klimatizácie sa prehrievali a noci v nich sa menili na bezsenné. Bližšie sme sa pozreli na to, ako vysokým teplotám odolával prvý pasívny bytový dom na Slovensku – Zelené átrium, ktorý vo svojich výpočtoch sľuboval svojim obyvateľom pohodové vnútorné prostredie aj...

ISOVER STEPCROSS - systémové zateplenie pochôdznej povaly
27/07/2015 Inovatívne materiály

ISOVER STEPCROSS - systémové zateplenie pochôdznej povaly

Systém využíva pevnosti EPS trámikov v kombinácií s tepelnou účinnosťou izolácii na báze skleného vlákna. Aplikácia je jednoduchá bez tepelných mostov a s minimálnym zaťažením stropu.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že v súčasnosti trávime až 90% svojho času v interiéri?

Počas sto tisíc rokov sa ľudský sluch vyvíjal v prirodzenom prostredí a budoval si schopnosť dokonalého počúvania. V súčasnosti však väčšina z nás trávi až 90% svojho času v interiéri a sme tak vystavení mnohým neprirodzeným zvukom. Už viac ako päťdesiat rokov trvá poslanie spoločnosti Ecophon spočívajúce v rozširovaní povedomia o dôležitosti a význame takého vnútorného prostredia, s akým sa stretávame v prírode.