Inovácie udržateľného bývania

Skupina Saint-Gobain je svetovým lídrom na trhoch habitat, teda na trhoch, ktoré ponúkajú udržateľné bývanie. Saint-Gobain je jednou z najviac inovačných firiem na svete, ktorá prináša unikátne riešenia pre multikomfortné domy. Na základe svojich výskumných programov zaisťujú výrobky Saint-Gobain unikátne riešenia pre životnú pohodu v interiéroch domov, bytov, kancelárií a verejných priestorov.

Multi-Komfortný dom


Multi-Komfortný dom vychádza z konceptu pasívneho domu a vedie k optimálnemu návrhu bývania. tento typ bývania dôsledne zohľadňuje ekologické, ekonomické a sociálne faktory, ponúka najlepší tepelný komfort vrátane excelntenj akustiky a estetiky. Súčasťou je aj výborná kvalita výmeny vzduchu v interiéry, požiarna ochrana a bezpečnosť pri zachovaní vysokej flexibility designu stavby. 

 

Ani teplo ani zima

Budete sa tešiť z teploty miestnosti 20 -23°C po celý rok. Bolo vedecky dokázané, že práve toto je ideálna teplota pre odpočinok a efektívnu prácu. A väčšinu roka bez akejkoľvek nutnosti vykurovania. 


Celý deň možno zlboka dýchať

 

I ľudia trpiaci alergiami budú mať v Multi-Komfortnom dome vždy dostatok čerstvého vzduchu. A to zásluhou Komfortného vetracieho systému, ktorý je súčasťou základného vybavenia pasívnych domov. Pracuje podobne ako ľudské pľúca. nepretržitý prúd filtorvaného čitého vzduchu stále udržiava jeho vysokú kvalitu bez pachu, peľu a aerosolu. Použitý vzduch je v rovnakom momente odvádzaný preč. A rovnakým spôsobom dochádza i k rozvodu tepla a tepelnej výmene v celom dome. Bezpečná stavba so zaručenou dlhou životnosťou. V neposlednom rade majú tieto vlastnosti pozitívny vplyv na stavbu samotnú. Vďaka ideálnej vlhkosti čerstvého vzduchu sa zabraňuje vlhnutiu konštrukcií, ktoré môže v budúcnosti zanmenať ich poškodenie. To zaistí vysokú trhovú hodnotu v prípade predaja domu.  

 

Postavený so všetkým pohodlím a zároveň s energetickými ziskami

 

Najlacnejšia energia je taká, ktorú nepotrebujeme. Nemá byť vytvorená, dovezená alebo zaplatená. Prirodzene potom nemá škodlivý efekt na človeka ani na životné prostredie. To je základný koncpet pasívnych domov. Pretože dostatočné množstvo tepla zostáva v dome, je konvenčný aktívny spôsob vykurovania  miestnoti väčšinou nadbytočný. Toto šetrí energiu i náklady. Viac je to patrné v súvislosti so stále rastúcimi cenami ropy a oleja a ich obmedzenými zdrojmi. Vďaka jednoduchému technickému vybaveniu má Multi-Komfortný dom veľmi nízke požiadavky na údržbu.

 

Počítajte s úsporou energie až 75%

Pri porovnaní s tradične stavanými novými doma sa dá povedať, že nároky na vykurovanie v pasívnych domov sú nižšie o viac než 75%. A  v porovnaní so starými budovami môže byť úspora až 90%. V chladnom zimnom počasí môže byť miestnosť o ploche 20m2 vykúrená desiatimi čajovými sviečkami alebo pomocou dvoch 100 Wattových žiaroviek. 

 

Štandard pasívneho domu dáva slobodu, ktorú si budete priať

 

Pasívny dom sa nelíši iným vzhľadom, ale kvalitou vnútorného prostredia. Môže byť preto realizovaný akýkoľvek tvar budovy. Dosvedčuje to každoročne rastúci počet realizovaných stavieb. Môže to byť rodinný dom, ale i priemyslový areál. Nájdete školu, kostol alebo dokonca horskú chatu. Už dlhšiu dobu nie sú pasívne domy výsadou moderných novostavieb. Rastie počet starších  historických stavieb, ktorých predstava je založená na princípe pasívnych domov. 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že cenu za najlepší interiér roku 2014 získala predajňa Megapixel s podhľadmi Ecophon?

Špecializovaná predajňa s fotografickou a video technikou Megapixel v Prahe Holešoviciach oslovila a nadchla odborných architektov, ktorí v rámci súťaže Grand Prix architektov 2014 ocenili predajňu cenou ako najlepší interiér roka. Na ňom sa tiež akustickým i designovým riešením podieľala spoločnosť Ecophon.

Saint-Gobain Inovácie Aktuálne správy a novinky zo sveta inovácií

BIM elektronická knižnica Rigips
15/11/2016 Inovácie

BIM elektronická knižnica Rigips

Vďaka tomu, že patríme do skupiny Saint-Gobain, dokážeme neustále prinášať inovatívne stavebné materiály a technickú podporu v oblasti suchej výstavby.

Nová brožúra SG pre environmentálne systémy hodnotenia budov
19/10/2016 Inovácie

Nová brožúra SG pre environmentálne systémy hodnotenia budov

Výroba stavebných materiálov má nezanedbateľný dopad na životné prostredie. Stavebné výrobky tvoria neoddeliteľnú súčasť celkovej kvality budovy. Pre environmentálnu certifikáciu budov neexistuje jednotná metodika. Presadzuje sa však používanie medzinárodných certifikačných schém, ktoré komplexne hodnotia budovy z hľadiska dodržiavania princípov udržateľnej výstavby.

Nová aplikácia „Perfektné sadrokartónové steny“
29/06/2016 Inovácie

Nová aplikácia „Perfektné sadrokartónové steny“

Aplikácia je novou pomôckou pre montážnikov, aby vedeli zákazníkom lepšie vysvetliť rôzne úrovne povrchovej úpravy SDK a ochrany rohov.

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu
14/06/2016 Inovácie

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu

Je to sen každého stavebníka. Izolačná doska, ktorá je väčšia (alebo vyššia) ako ostatné. Vyžaduje preto rádovo menej úkonov pri aplikácii, lebo stačí aplikovať menej kusov. Je o polovicu ľahšia ako dosky z rovnakej kategórie, takže sa s ňou výborne pracuje. Je vynikajúcou pomocníčkou pri rekonštrukciách, keďže vďaka svojej ľahkosti (štíhlosti) nezaťažuje konštrukciu. A to je len začiatok.

Vlastný vývojový projekt na Slovensku
13/05/2016 Inovácie

Vlastný vývojový projekt na Slovensku

Spoločnosť Saint-Gobain Weber predstavila svojim zákazníkom nový produkt weber.pas dizajn betón, ktorý vznikol v našom vývojovom centre v Bratislave. Ide o dekoratívnu, jemnozrnnú, pastovitú omietku.

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Inovácie

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.