INOVÁCIE MENIA SVET

Spoločnosť Saint-Gobain je jednou zo 100 najinovatívnejších spoločností na svete. Inovácia je obsiahnutá i v jej samotnej histórii a identite. Jej produkty zlepšujú udržateľné bývanie i každodenný život. 

Stratégia postavená na inováciách a výskume

I keď sa prevažná časť výskumu s vývoja zameriava na zlepšovanie výrobných postupov a na vývoj nových typov produktov pre tradičné trhy Saint-Gobain, Skupina sa intenzívne snaží prostredníctvom inovácií preniknúť aj na nové trhy. 

 

Za týmto účelom Saint-Gobain už niekoľko rokov trvalo zvyšuje svoj rozpočet na výskum a vývoj, zjednodušuje organizačnú štruktúru a uzatvára dohody o partnerstve s medzinárodne uznávanými organizáciami a univerzitami. 

 

V sektore inovatívnych materiálov zaviedla spoločnosť Saint-Gobain stratégiu HABITAT, ktorej základom sú neustále invoácie na trhu udržateľného bývania. Taktiež v Slovenskej republike spoločnosť Saint-Gobain vyvíja a zdokonaľuje v rámci svojich 4 výrobných závodov nové výrobky určené najmä pre stavebníctvo. Ide o oblasť, ktorá celosvetovo znamená veľký boom. 

 

"Ctižiadosťou spoločnosti je byť svetovou jednotkou na trhoch bývania, ponúkať inovatívne riešenia základných globálnych výziev a problémov rastu, energie a životného prostredia" 

Pierre-André de Chalendar, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Skupiny Saint-Gobain

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že materiálmi ISOVER je izolovaný každý piaty dom v USA?

Isover je najväčším svetovým výrobcom izolácií s spôsobnosťou a výrobnými závodmi po celom svete. Ak by sme zaparkovali plne naložené kamióny i s vlečkami materiálom Isover, ktorý sa vyrobí v priebehu jedného roku v Českej republike, obsadili by sme všetky diaľnice a rýchlostné komunikácie v Českej republike od Aš po Ostravu, v oboch smeroch.

Saint-Gobain Inovácie Aktuálne správy a novinky zo sveta inovácií

BIM elektronická knižnica Rigips
15/11/2016 Inovácie

BIM elektronická knižnica Rigips

Vďaka tomu, že patríme do skupiny Saint-Gobain, dokážeme neustále prinášať inovatívne stavebné materiály a technickú podporu v oblasti suchej výstavby.

Nová brožúra SG pre environmentálne systémy hodnotenia budov
19/10/2016 Inovácie

Nová brožúra SG pre environmentálne systémy hodnotenia budov

Výroba stavebných materiálov má nezanedbateľný dopad na životné prostredie. Stavebné výrobky tvoria neoddeliteľnú súčasť celkovej kvality budovy. Pre environmentálnu certifikáciu budov neexistuje jednotná metodika. Presadzuje sa však používanie medzinárodných certifikačných schém, ktoré komplexne hodnotia budovy z hľadiska dodržiavania princípov udržateľnej výstavby.

Nová aplikácia „Perfektné sadrokartónové steny“
29/06/2016 Inovácie

Nová aplikácia „Perfektné sadrokartónové steny“

Aplikácia je novou pomôckou pre montážnikov, aby vedeli zákazníkom lepšie vysvetliť rôzne úrovne povrchovej úpravy SDK a ochrany rohov.

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu
14/06/2016 Inovácie

Vysoká a štíhla, s veľkými prednosťami. Nová fasádna izolácia CLIMA 034 od ISOVERu

Je to sen každého stavebníka. Izolačná doska, ktorá je väčšia (alebo vyššia) ako ostatné. Vyžaduje preto rádovo menej úkonov pri aplikácii, lebo stačí aplikovať menej kusov. Je o polovicu ľahšia ako dosky z rovnakej kategórie, takže sa s ňou výborne pracuje. Je vynikajúcou pomocníčkou pri rekonštrukciách, keďže vďaka svojej ľahkosti (štíhlosti) nezaťažuje konštrukciu. A to je len začiatok.

Vlastný vývojový projekt na Slovensku
13/05/2016 Inovácie

Vlastný vývojový projekt na Slovensku

Spoločnosť Saint-Gobain Weber predstavila svojim zákazníkom nový produkt weber.pas dizajn betón, ktorý vznikol v našom vývojovom centre v Bratislave. Ide o dekoratívnu, jemnozrnnú, pastovitú omietku.

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád
21/04/2016 Inovácie

Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.