Udržateľné bývanie - HABITAT

Pre Saint-Gobain znamená udržateľné bývanie, alebo "Habitat" všetko, čo súvisí s domami, bytmi a miestami, kde žijeme, pracujeme, odpočívame, nakupujeme alebo sa zabávame. ide o životný štýl, v ktorom sa starostlivosť o komfort, bezpečnosť a estetiku snúbi so starostlivosťou o životné prostredie.

Skupina Saint-Gobain je svetovým lídrom na trhoch habitat, teda na trhoch, ktoré ponúkajú udržateľné bývanie. Saint-Gobain je jednou z najviac inovatívnych firiem na svete. Prináša unikátne riešenia pre multikomfortné domy. Na základe svojich výskumných programov zaisťujú výrobky Saint-Gobain unikátne riešenia pre životnú pohodu v interiéroch domov, bytov, kancelárií i verejných priestorov. 

Filozofia skupiny Saint-Gobain vychádza z toho, že priestor, v ktorom žijeme a pracujeme, vnímame všetkými zmyslami. Saint-Gobain ponúka teké riešenia, ktoré sú komfortné pre všetky naše zmysly. Udržateľné bývanie teda nie je iba o energetickej úspore, ale tiež o kvalite vzduchu, akustickom a svetelnom komforte, tepelnej pohode a sociálnej zodpovednosti. 

Saint-Gobain Udržateľné bývanie - HABITAT Udržateľné bývanie od SAINT-GOBAIN

Čo je to habitat?

V angličtine znamená Habitat miesto, kde žijeme. Vo francúzštine označuje podmienky bývania. 

Pre Saint-Gobain znamená "Habitat" viac než samotnú výstavbu. Zahŕňa všetko, čo sa týka domov, bytov a miest, kde ľudia žijú, pracujú, odpočívajú a trávia svoj voľný čas. 

Ide o životný štýl, kde se starostlivosť o komfort, bezpečnosť a estetiku snúbi so starostlivosťou o životné prostredie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ...

Náklady na zaistenie udržateľných vlastností stavieb pri ich výstavbe sú nízke v porovnaní s úsporami v priebehu ich využívania. Profesionáli v stavebníctve odhadujú náklady na výstavbu zelených budov o 17% vyšie, než náklady na vybudovanie konvenčných konštrukcií, ale úspora energie a nákladov na údržbu sa pohybuje v radách desiatok percent. Skupina Saint-Gobain iniciuje a dlhodobo presadzuje práve také riešenia, ktoré zaručujú udržateľné  vlastnosti stavieb. Týka sa to tiež všetkých výrobkov, ktoré skupina vyrába. 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, čo znamená slovo ADFORS?

Prvá časť slova AD vznikla skrátením anglického slova add = pridať, pripojiť, zlúčiť. AD ale navyše preložíme z latinčiny ako spojku „k“. FORS – vzniklo z anglického force, čo znamená v preklade sila. ADFORS znamená pridať silu k... Hlavne budovám a stavbám, na ktoré ADFORS dodáva svoje výrobky.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.