Udržateľné bývanie - HABITAT

Pre Saint-Gobain znamená udržateľné bývanie, alebo "Habitat" všetko, čo súvisí s domami, bytmi a miestami, kde žijeme, pracujeme, odpočívame, nakupujeme alebo sa zabávame. ide o životný štýl, v ktorom sa starostlivosť o komfort, bezpečnosť a estetiku snúbi so starostlivosťou o životné prostredie.

Skupina Saint-Gobain je svetovým lídrom na trhoch habitat, teda na trhoch, ktoré ponúkajú udržateľné bývanie. Saint-Gobain je jednou z najviac inovatívnych firiem na svete. Prináša unikátne riešenia pre multikomfortné domy. Na základe svojich výskumných programov zaisťujú výrobky Saint-Gobain unikátne riešenia pre životnú pohodu v interiéroch domov, bytov, kancelárií i verejných priestorov. 

Filozofia skupiny Saint-Gobain vychádza z toho, že priestor, v ktorom žijeme a pracujeme, vnímame všetkými zmyslami. Saint-Gobain ponúka teké riešenia, ktoré sú komfortné pre všetky naše zmysly. Udržateľné bývanie teda nie je iba o energetickej úspore, ale tiež o kvalite vzduchu, akustickom a svetelnom komforte, tepelnej pohode a sociálnej zodpovednosti. 

Saint-Gobain Udržateľné bývanie - HABITAT Udržateľné bývanie od SAINT-GOBAIN

Čo je to habitat?

V angličtine znamená Habitat miesto, kde žijeme. Vo francúzštine označuje podmienky bývania. 

Pre Saint-Gobain znamená "Habitat" viac než samotnú výstavbu. Zahŕňa všetko, čo sa týka domov, bytov a miest, kde ľudia žijú, pracujú, odpočívajú a trávia svoj voľný čas. 

Ide o životný štýl, kde se starostlivosť o komfort, bezpečnosť a estetiku snúbi so starostlivosťou o životné prostredie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ...

Náklady na zaistenie udržateľných vlastností stavieb pri ich výstavbe sú nízke v porovnaní s úsporami v priebehu ich využívania. Profesionáli v stavebníctve odhadujú náklady na výstavbu zelených budov o 17% vyšie, než náklady na vybudovanie konvenčných konštrukcií, ale úspora energie a nákladov na údržbu sa pohybuje v radách desiatok percent. Skupina Saint-Gobain iniciuje a dlhodobo presadzuje práve také riešenia, ktoré zaručujú udržateľné  vlastnosti stavieb. Týka sa to tiež všetkých výrobkov, ktoré skupina vyrába. 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Saint-Gobain vyrábal zrkadlá pre zámok vo Versailles?

V roku 1665, Ľudovít XIV., kráľ Slnka, a jeho minister financií, pán Colbert, udeľujú patent na výrobu zrkadiel a tým začínajú históriu Saint-Gobain. Každoročne navštívia zámok vo Versailles 4 milióny návštevníkov, aby mohli obdivovať 357 zrkadiel v Zrkadlovej sále, ktoré Saint-Gobain vyrobil ako jednu zo svojich prvých zakázok.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.