Pridané 14. November, 2022
Do roku 2050 bude rýchlo rastúca populácia Afriky tvoriť štvrtinu celosvetovej populácie. V našej meniacej sa klíme musia budovy, ktoré sú zodpovedné za 39 % emisií uhlíka, nielen dekarbonizovať, ale sa aj prispôsobiť rastúcej populácii a byť odolné voči klimatickým zmenám.

Ako môžu vlády, komunity a podniky v regiónoch, ktoré sú najzraniteľnejšie voči vplyvom klimatických zmien, rýchlo implementovať stavebné riešenia, ktoré sú nízkouhlíkové a udržateľné? Čo bude potrebné – technologicky, sociálne, politicky a ekonomicky – aby sme sa dostali od záväzku až po reálne riešenie?

Práve na tieto otázky mala dať odpoveď medzinárodná klimatická konferencia OSN COP 27 v Egyptskom Šarm-aš Šajchu.

Za konferencii sa okrem nášho CEO, Benoit Bazina, zúčastnila aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zdôraznila, že odvážnejšie záväzky a rýchlejšie plnenie klimatických cieľov musia urobiť z Klimatickej konferencie OSN v egyptskom Šarm aš-Šajchu míľnik. Míľnik, ktorý posilní našu odolnosť aj energetickú bezpečnosť. A zároveň urobiť všetko preto, aby zelená tranzícia bola čo najviac sociálne spravodlivá.

Viac o účasti prezidentky na konferencii si prečítate tu: https://www.prezident.sk/article/prezidentka-na-klimatickej-konferencii-osn-je-cas-konat/