Polárka

Referencie pridané 19. augusta, 2015Polyfunkčný komplex Polárka, špecifiký charakteristickým výrazom, šachovnicovou kompozíciou fasády a trojuholníkovým tvarom pôdorysu, sa nachádza v tesnej blízkosti centra Senec.

Nielen názov stavby, ale aj tvar balkónových stien v tvare hviezdy reflektuje prítomnosť hvezdárne, ktorá sa nachádza oproti komplexu. Zaujímavosťou Polárky je meniaci sa vzhľad fasády počas dňa vďaka hre tieňov prekrytých balkónov. Systém krytých balkónov v atypickom tvare umožňuje istú dávku privátnosti na exponovanej uličnej fasáde, ale prirodzene umožňuje dostatočné presvetlenie bytov a rozšírenie úžitkovej plochy. Cieľom architektov Nice Architects bolo vytvoriť stavbu zjednocujúcu okolitú rôznorodú zástavbu, využiť ponúknutý výhľad, ale zároveň dbať na intimitu každého bytu. K polyfunkčnému komplexu patrí aj zelené „zenové“ átrium, ktoré obyvateľom budovy slúži na oddych a príjemné chvíle. Saint-Gobain Weber dodal pre túto jedinečnú stavbu zatepľovací systém weber.therm s povrchovou úpravou z radu weber.pas a lepiacu maltu weber.col flex, ktorá bola použitá v interiéri stavby.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete ako sa časom vyvíjalo Nitrasklo?

1991 – založenie spoločnosti Nitrasklo 1994 – vstup zahraničného partnera Vegla Aachen do Nitrasklo 1994 – založenie spoločnosti Venisklo so spoločným podnikom Vegla a Nitrasklo 2002 – certifikácia systému manažérstva kvality podľa STN EN 9001 2007 – Saint-Gobain je 100 % akcionárom Nitrasklo 2011 – zlúčenie Nitrasklo a Venisklo 2012 – vznik SG Glassolutions Nitrasklo s.r.o. 2014 – zlúčenie so Saint-Gobain Constructions Products

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.