Polárka

Referencie pridané 19. augusta, 2015Polyfunkčný komplex Polárka, špecifiký charakteristickým výrazom, šachovnicovou kompozíciou fasády a trojuholníkovým tvarom pôdorysu, sa nachádza v tesnej blízkosti centra Senec.

Nielen názov stavby, ale aj tvar balkónových stien v tvare hviezdy reflektuje prítomnosť hvezdárne, ktorá sa nachádza oproti komplexu. Zaujímavosťou Polárky je meniaci sa vzhľad fasády počas dňa vďaka hre tieňov prekrytých balkónov. Systém krytých balkónov v atypickom tvare umožňuje istú dávku privátnosti na exponovanej uličnej fasáde, ale prirodzene umožňuje dostatočné presvetlenie bytov a rozšírenie úžitkovej plochy. Cieľom architektov Nice Architects bolo vytvoriť stavbu zjednocujúcu okolitú rôznorodú zástavbu, využiť ponúknutý výhľad, ale zároveň dbať na intimitu každého bytu. K polyfunkčnému komplexu patrí aj zelené „zenové“ átrium, ktoré obyvateľom budovy slúži na oddych a príjemné chvíle. Saint-Gobain Weber dodal pre túto jedinečnú stavbu zatepľovací systém weber.therm s povrchovou úpravou z radu weber.pas a lepiacu maltu weber.col flex, ktorá bola použitá v interiéri stavby.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že ISOVER predáva svoje výrobky aj prostredníctvom internetového obchodu?

Na stránkach www.isover-eshop.sk ponúkame tepelné izolácie s nadštandardnými tepelnoizolačnými vlastnosťami zo sklenej a kamennej vlny, expandovaného a extrudovaného polystyrénu a polyuretánovej peny PIR. V ponuke obchodu je tiež príslušenstvo a systém Vario.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.