Zelené Átrium v Trnave – ako pokračuje výstavba

Homepage pridané 10. , 2014


Realizácia napreduje podľa dohodnutého harmonogramu. Momentálne sa sústreďujeme na prebiehajúce práce v novej časti. V tejto fáze projektu sledujeme hlavne aby navrhnuté tepelné a akustické izolácie boli správne zabudované, aby jednotlivé konštrukcie spĺňali parametre Multi- Komfortného domu Saint-Gobain, čo sa týka tepelnej techniky a akustiky.

Konkrétne, index hladiny krokové ho hluky pri podlahách v novej časti A sa bude pohybovať na hranici Ln,w = 40 dB. Tieto parametre sa nám podarí dosiahnuť aj vďaka použitej veľmi kvalitnej minerálnej izolácii ISOVER TDPS. Vzduchová nepriezvučnosť medzi bytových priečok bude mať hodnotu Rw = 62 - 65 dB, čo dosiahneme použitím izolácie ISOVER PIANO a troch rôznych sadrokartónových dosiek z každej strany.

Na prvom dokončenom byte sa chystáme previezť akustické merania, samozrejme merať budeme aj vzduchotesnosť naším zariadením Isov´air tester.

Čo sa týka a použitých izolačných materiálov, na tejto stavbe boli navrhnute a aplikované izolácie, ktoré spĺňajú hodnotiace kritéria certifikačného systému LEED. Napríklad na streche novej časti sme použili kombináciu sivého expandovaného polystyrénu ISOVER NEOFLOOR a extrudovaného polystyrénu STYRODUR. Zbytkový EPS zvážame späť do fabriky a recyklujeme. V priečkach a podhľadoch je aplikovaná izolácia zo skleného vlákna, na výrobu ktorej sa používa až 80% recyklovaného tabuľového skla. Fasáda novej a starej časti sa práve zatepľuje relatívne novým produktom z nášho sortimentu kontaktných fasádnych izolácii ISOVER TWINNER, použitím tohto materiálu samozrejme spĺňame aj požadované požiarne parametre.

Viac informácii o stavbe nájdete na: http://www.zeleneatrium.sk/priebeh-vystavby/fotogaleria/ 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že sadra je historický, a pritom veľmi moderný materiál?

Sadrovec je prírodný materiál, minerálna hornina, ktorú obsahuje zemina. V stavebníctve nachádzal široké uplatnenie už pred viac ako piatimi tisíckami rokov. Dokázalo sa tak, že je to nielen trvanlivý, ale tiež bezpečný a ľahko použiteľný materiál. Starí Egypťania používali sadrovec pri stavbe Cheopsovej pyramídy. Dnes je sadrovec základnou surovinou pri výrobe produktov Rigips.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.