Záhradný stĺpik jednoducho a rýchlo

Homepage pridané 20. apríla, 2015


Spôsobov, ako si užiť voľné chvíle, je veľmi veľa. Niekto si rád vybehne do lesa, iný zasa sadne na bicykel, niektorí ľudia sa najradšej venujú knižke, pozrú si dobrý film, prípadne sa venujú rodine. Tí menej leniví z nás radi aktívne oddychujú pri drobných prácach okolo domu a v záhrade.

Relaxácia pri drobných prácach má svoje čaro, aj keď nie každá práca je nám rovnako milá. Osadenie nových stĺpikov na oplotenie určite nepatrí medzi najob-ľúbenejšie činnosti. Už len pomyslenie na nosenie množstva štrku, piesku a cementu vyvoláva vo väčšine z nás nepríjemný pocit a snažíme sa nájsť vhodnú výhovorku, prečo je vhodné túto činnosť odložiť na neskôr. Ak sa predsa len odhodláme k činu, tak nás zvyčajne čaká zložité, namáhavé a monotónne miešanie betónovej zmesi a jej prenášanie k vopred vyhĺbeným jamám. Všetky tieto činnosti nám príjemný relax zmenia na ťažkú drinu. Viete si predstaviť, že vám bude stačiť na osadenie nového stĺpika iba vyhĺbený výkop, vrecko s vhodným materiálom a trocha vody?Spoločnosť Saint-Gobain Weber vyšla v ústrety všetkým domácim majstrom, záhradkárom, ale aj drobným remeselníkom, ktorí z času na čas potrebujú zabetónovať drobné prvky. Vyvinuli sme výrobok we-ber.mix stĺpkobetón, s ktorým sa dá efektívne a bez veľkej fyzickej námahy osadiť veľké množstvo drobných prvkov za kratší čas. Hlavnými výhodami tohto výrobku sú aplikácia bez potreby miešania a ľahké a rýchle spracovanie. Pri upevňovaní stĺpikov nám postačí len vrecovaná zmes weber.mix stĺpkobetón a voda. Nepotrebujeme prívod elektriny, miesto na miešanie, kopy štrku, piesku a cementu. Prvky dokážeme osadiť aj bez spomínaných pomôcok jednoducho a kvalitne.
Ako na to?

  1. 1. Výkop
  2. V závislosti od veľkosti kotveného prvku vyhĺbime v zemi vhodný výkop. Navlhčíme steny a dno výkopu a kotvený prvok provi-zórne zabezpečíme do definitívnej polohy.
  3. 2. Nasypanie suchej zmesy
  4. Do pripraveného výkopu nasypeme suchú zmes weber.mix stĺpkobetón do hrúbky vrstvy 10 cm.
  5. 3. Zaliatie vodou
  6. Zalejeme vodou a 10 minút necháme pôsobiť. Spotreba vody je 4,5 l na 1 balenie zmesi. Postup opakujeme, pokiaľ sa otvor nenaplní.
  7. 4. Úprava povrchu
  8. Po poslednej vrstve zaliatej vodou povrch upravíme oceľovým hladidlom.

Veríme, že aj vďaka produktu weber.mix stĺpkobetón nebudete odkladať vaše projekty na nové oplotenie na neurčito a provizórne podpory viniča a černíc sa zmenia na funkčné, stabilné a estetické prvky, ktoré opäť o niečo zvýšia kvalitu prostredia v záhrade a zjednodušia vám pravidelné práce pri starostlivosti o ťahavé rastliny.
www.weber-terranova.sk

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že pri zateplení priemerne veľkého panelového domu sa spotrebuje?

28 000 kg lepiacej a stierkovacej hmoty 25 000 ks kotiev 4 200 m2 sklotextilnej mriežky 800 kg penetračného náteru 12 800 kg tenkovrstvovej omietky

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.