Seminár „Certifikácia LEED a BREEAM z pohľadu architekta a ISOVER“ je úspešne za nami

Homepage pridané 10. augusta, 2017


Koniec mesiaca apríl sa pre divíziu ISOVER niesol v duchu odborných prednášok. V dvoch slovenských metropolách – Košiciach a Bratislave, usporiadal ISOVER v spolupráci so Slovenskou komorou architektov semináre venované tematike environmentálnej certifikácie budov LEED a BREEAM.

 

„Priebeh seminárov hodnotíme pozitívne. Účasť bezmála 70 odborníkov z radov architektov, projektantov a developerov napovedá, že sme zvolili aktuálnu a atraktívnu tému. Semináre sme oživili možnosťou interaktívneho hlasovania a kladenia otázok prednášajúcim, čo dopomohlo k zaujímavej a aktívnej diskusii po každom príspevku“ hovorí Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ divízie ISOVER. Jednotlivých prednášok sa zhostili odborníci z našich vlastných radov (divízií ISOVER Slovensko a Česká republika a RIGIPS Slovensko) i externí odborníci. O certifikátoch BREEAM porozprával Marek Kremeň, ktorý je členom predstavenstva Slovenskej rady pre zelené budovy a konateľom spoločnosti EXERGY Studios s.r.o. Zaoberá sa konzultačnou činnosťou v rámci komplexnej podpory pre získanie medzinárodných certifikátov udržateľnosti LEED, BREEAM a WELL. Certifikáciu LEED predstavil Samuel Sůra, ktorý sa udržateľnosti venuje od roku 2011. Bol súčasťou tímov, ktoré zabezpečili prvé certifikácie budov na Slovensku medzi inými certifikoval aj prvý pasívny polyfunkčný bytový dom - Zelené Átrium v Trnave. V januári 2016 založil spoločnosť SALVIS s.r.o., ktorá sa špecializuje na LEED a BREEAM poradenstvo. Moderátorsky sa akcie zhostil Ing. arch. Ľubomír Závodný

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete,že materiálmi ISOVER je izolovaný každý piaty dom v USA?

Isover je najväčším svetovým výrobcom izolácií s spôsobnosťou a výrobnými závodmi po celom svete. Ak by sme zaparkovali plne naložené kamióny i s vlečkami materiálom Isover, ktorý sa vyrobí v priebehu jedného roku v Českej republike, obsadili by sme všetky diaľnice a rýchlostné komunikácie v Českej republike od Aš po Ostravu, v oboch smeroch.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.