Rigips podporil benefičné podujatie

Homepage pridané 20. júna, 2017


Dom kultúry v Galante už ôsmykrát hostil umelcov i deti a dospelých s mentálnym postihnutím, ktorí sa spoločne pochytali za ruky. Benefičné podujatie Chyťme sa za ruky sa uskutočnilo 23. apríla 2017.

 

Stovky ľudí s mentálnym postihnutím a ich zdraví rovesníci zavítali do Galanty, aby si odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov i priateľstiev. Už ôsmy ročník benefičného podujatia Chyťme sa za ruky zorganizovalo Občianske združenie Milan Štefánik. Všetci, ktorí prišli do Galanty sa mohli zabávať pri tónoch hudby, piesňach ich obľúbených interpretov či v rytme tanca. Pripravené bolo aj maľovanie na plátno a sadrové odliatky, maľovanie horúcim voskom, maľovanie na tvár a detský svet plný zábavy v nafukovacom hrade, autíčkach i aerobic. Takmer päťhodinový maratón spevu, hudby, tanca, zumby a zábavy si spoločne užili ľudia s mentálnym postihnutím i umelci. Nevšedný umelecký zážitok ponúkli inštruktor zumby Zoli, Sisa a jej Salsation, kapela Heľenine Oči, Richard Müller, Peter Bič Project, tanečníci zo skupiny Old School Brothers, Roman Volák a FREEstyle KARATE ACADEMY a v neposlednom rade moderátor podujatia Matej „Sajfa“ Cifra. „Benefičné podujatie bolo usporiadané k 27. výročiu úspešného fungovania DSS pre deti a dospelých v Galante. V tomto ročníku sa nám podarilo pripraviť pestrý program. Okrem toho bol DSS v Galante odovzdaný obraz z motívom koncertu Chyťme sa za ruky, ktorý namaľovala maliarka Henrieta Rojková,“ uviedol Milan Štefánik. Obraz prevzala riaditeľka DSS Alžbeta Molnárová s klientkami. Podľa organizátorov, hlavnou myšlienkou podujatia bolo darovať hudobný zážitok mentálne postihnutým deťom, ktoré sa počas roka nemôžu bežne zúčastniť takýchto podujatí a koncertov.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že ISOVER vyrába ekologicky?

ISOVER na Slovensku vyrába expandovaný polystyrén a ten sa predáva v rámci distribučnej siete stavebnín na Slovensku, ale aj v zahraničí. Tam ale ich spolupráca nekončí. So svojimi obchodnými partnermi naďalej komunikuje a sleduje, kde sú výrobky z EPS namontované. Všetok nespotrebovaný polystyrén naspäť zbierame a vďaka modernej technológii z neho vyrábame iné výrobky, alebo zapracovávame späť do výroby EPS. ISOVER má za cieľ vyzbierať viac nespotrebovaného polystyrénu ako vznikne pri realizácii stavieb z jeho výrobkov.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.