Rigips podporil benefičné podujatie

Homepage pridané 20. júna, 2017


Dom kultúry v Galante už ôsmykrát hostil umelcov i deti a dospelých s mentálnym postihnutím, ktorí sa spoločne pochytali za ruky. Benefičné podujatie Chyťme sa za ruky sa uskutočnilo 23. apríla 2017.

 

Stovky ľudí s mentálnym postihnutím a ich zdraví rovesníci zavítali do Galanty, aby si odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov i priateľstiev. Už ôsmy ročník benefičného podujatia Chyťme sa za ruky zorganizovalo Občianske združenie Milan Štefánik. Všetci, ktorí prišli do Galanty sa mohli zabávať pri tónoch hudby, piesňach ich obľúbených interpretov či v rytme tanca. Pripravené bolo aj maľovanie na plátno a sadrové odliatky, maľovanie horúcim voskom, maľovanie na tvár a detský svet plný zábavy v nafukovacom hrade, autíčkach i aerobic. Takmer päťhodinový maratón spevu, hudby, tanca, zumby a zábavy si spoločne užili ľudia s mentálnym postihnutím i umelci. Nevšedný umelecký zážitok ponúkli inštruktor zumby Zoli, Sisa a jej Salsation, kapela Heľenine Oči, Richard Müller, Peter Bič Project, tanečníci zo skupiny Old School Brothers, Roman Volák a FREEstyle KARATE ACADEMY a v neposlednom rade moderátor podujatia Matej „Sajfa“ Cifra. „Benefičné podujatie bolo usporiadané k 27. výročiu úspešného fungovania DSS pre deti a dospelých v Galante. V tomto ročníku sa nám podarilo pripraviť pestrý program. Okrem toho bol DSS v Galante odovzdaný obraz z motívom koncertu Chyťme sa za ruky, ktorý namaľovala maliarka Henrieta Rojková,“ uviedol Milan Štefánik. Obraz prevzala riaditeľka DSS Alžbeta Molnárová s klientkami. Podľa organizátorov, hlavnou myšlienkou podujatia bolo darovať hudobný zážitok mentálne postihnutým deťom, ktoré sa počas roka nemôžu bežne zúčastniť takýchto podujatí a koncertov.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že žiaci Špeciálnej základnej školy Vysoké Mýto vyrábajú v dielňach krásne výrobky?

Túto novú dielňu im počas dvoch rokov vybavil ADFORS CZ. Ročne vynaloží ADFORS CZ na podporu neziskových organizácií 300 tisíc korún.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.