Deň D pre „Zelené Átrium“

Homepage pridané 13. mája, 2015
13. máj 2015 sa stal míľnikom v slovenskom stavebníctve. V Trnave, na ulici Štefana Moyzesa, bola otvorená jedinečná stavba Zeleného átria – prvého bytového domu v pasívnom štandarde na Slovensku.

Slávnostná inaugurácia projektu prebehla v priestoroch novodokončenej stavby. Na jej otvorení sa okrem architekta a investora Miroslava Marka zúčastnili okrem iného aj veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku, jeho excelencia Didier Lopinot, vice prezident pre marketing z centrály spoločnosti Saint-Gobain Fabrice Didier, generálny riaditeľ pre Česko, Slovensko, región východného Jadranu a Albánsko Tomáš Rosák a Milan Horák, vedúci Odboru územného rozvoja a koncepcií mesta Trnava.

Akt otvorenia sa odohral slávnostným zaliatím lipy, ktorá symbolizuje ekologickosť projektu a zároveň aj Slovensko. Medzi asi 100 pozvanými hosťami sa nachádzali zástupcovia investora a generálneho dodávateľa SMF Marko a subdodávateľov, Inštitútu pre energeticky pasívne domy, architekti, projektanti a developeri, zástupcovia Slovenskej rady pre zelené budovy, reprezentanti všetkých divízií koncernu Saint-Gobain, ako aj zástupcovia médií. Príjemná a slávnostná atmosféra akcie bola podčiarknutá pochvalnými vyjadreniami zúčastnených – vyzdvihli jedinečnosť projektu, jeho ekologický rozmer, ale aj energetickú výnimočnosť.
Slávnostné otvorenie Zeleného átria svojím významom presahuje oblasť stavebníctva a architektúry. Táto výnimočná stavba totiž nie je len míľnikom v zelenej výstavbe, ale aj symbolom budúcnosti bývania. Podujatie bolo veľkolepým vyvrcholením dvojročnej výstavby budovy, ktorá bude ešte dlho pútať zraky odbornej verejnosti.

 

Video tu: Zelené Átrium

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že zaručene najvyššia referencia Weber je horná stanica lanovky na najvyšší vrchol Českej republiky – na Sněžku?

(stanica Sněžka: 1588,32 m n.m.) Výrobky: betónové potery, weber.mix murovací, weber.for klasik, weber.for flex a weber tmel 700.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.