Building Efficiency Awards 2014 pozná svojich víťazov

Homepage pridané 2. decembra, 2014


Slávnostné finále súťaže súčasných stavebných projektov s výnimočnou energetickou, konštrukčnou a architektonickou hodnotou realizovaných v Českej a Slovenskej republike sa uskutočnilo dňa 28.11.2014 v Prahe.

Prvé kolo súťaže prebiehalo v Českej a Slovenskej republike na úrovni regiónov. Víťazné projekty regionálnych kôl sa potom stretli v medzinárodnom česko-slovenskom finálovom kole.

Do 2. ročníka tejto súťaže bolo  prihlásených 230 projektov (68 zo Slovenska a 162 z Českej republiky). Odborná porota hodnotila projekty v nasledovných kategóriách: rodinné domy, bytové domy, nebytové budovy, rekonštrukcie, revitalizácia panelových domov a drevostavba. Kategóriu rodinné domy vyhral pražský Dom v úžine, ktorý dokazuje, že kvalitne stavať je možné i na veľmi úzkej ploche. Najlepšou drevostavbou sa stal pasívny rodinný dom v Stupave. Kategóriu nebytový dom vyhral ostravský Concept House a rekonštrukciu elektráreň v Piešťanoch. V oblasti bytových domov bola ocenená stavba Ecocity Malešice. Silná konkurencia sa stretla aj v súťaži študentských projektov. V tejto kategórii sa víťazom stal projekt Dom smútku.

Okrem základných šiestich kategórií bola udelená aj cena hlavného partnera spoločnosti Saint-Gobain s názvom Multikomfortný dom, ktorým sa stal Domov pre seniorov v Modřicích pri Brne.

Podrobnosti o súťaži a všetkých stavebných dielach. 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že ISOVER môžeme pomenovať aj „rodinným“ podnikom?

V jeho divíziách a strediskách nájdeme pracovať aj spoločných príslušníkov rodín, ktorí si odovzdávajú navzájom pracovné skúsenosti a poznatky. Na Slovensku vo výrobnej sfére a to pri výrobe EPS polystyrénu už niekoľko rokov (7 rokov) spolu otec so synom úspešne spolupracujú pri výrobnej linke konkrétne na predpeňovacej forme, kde naozaj rodinná väzba napomáha ku kvalitnému a trpezlivému odovzdávaniu skúseností z pokolenia na pokolenie. Mnohé tieto rodinné – generačné vzťahy dopomáhajú k lepším pracovným vzťahom a to aj v prípade manželov – zamestnávame 3 manželské páry, súrodenecké dvojice a pod.

Tieto webové stránky používajú pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.