Inovácia a vývoj sú súčasťou DNA Skupiny Saint-Gobain. Preto neustále vyvíjame, vyrábame a zlešujeme materiály, aby splnili požadované nároky a očakávania zákazníkov.

438125910216711
STRECHA

Dôvodov, prečo si zaobstarať vegetačnú strechu, je hneď niekoľko: zeleň zvyšuje tepelnú pohodu a to po celý rok, znižuje hlučnosť, prašnost, celkovo zlepšuje mikroklímu, výrazne znižuje odtok stúpajúcej vody a tiež je atraktívnym architektonickým prvkom a pôsobí pozitívne aj na psychiku. Výhodou je aj nenáročná realizácia vegetačného roštu - Isover ponúka produkty hydrofilných minerálnych vĺn pre systémy vegetačných striech, ktoré umožňujú ozeleniť takmer každú plochu vrátane oblúkových stropov a vertikálnych stien. Hydrofilné dosky ISOVER FLORA a ISOVER INTENSE sa používajú v kombinácii so strešnými podkladmi a vďaka nízkej hmotnosti sú vhodné aj pre rekonštrukcie. Ich vláknitá štruktúra umožňuje udržiavať vodu niekoľko dní a súčasne dokáže vyplaviť nadbytočné množstvo vody počas prívalových zrážok. Tieto dosky je možné využiť ako náhradu substrátu v jazierkach.

https://www.isover.sk/zelene-strechy-charakteristika

STRECHY, PRIEČKY, PODHĽADY

Isover EVO je výrobok z produktovej rady Isover 4+, vyrobený z prírodných surovín s použitím spojiva na prírodnej báze. Jeho zloženie prispieva ku skvalitneniu vnútorného prostredia, je komfortnejšie na spracovanie. Menej práši a je jemnejší na dotyk. Je ideálnym riešením pre tepelnú izoláciu vnútorných priestorov budov, teda pre šikmé strechy, priečky, predsteny, či podhľady. Vďaka výborným tepelnoizolačným vlastnostiam (λD = 0,035 W ∙ m-1 ∙ K-1) účinne izoluje proti vonkajšiemu teplu i chladu a zároveň ponúka vysokú úroveň pohodlia a úspor. Znamenité zvukové izolačné parametre zaisťujú skvelú akustickú pohodu. Rovnako tak spĺňa najvyššie klasifikácii triedy reakcie na oheň.

https://www.isover.cz/produkty/isover-evo

PODLAHA (podkrovie)

Zateplenie podlahy podkrovia patrí medzi najefektívnejšie a pritom často zabúdame na použitie tepelnej izolácie v dome. Teplo stúpa nahor a v prípade nezateplenej podlahy sa nám hromadí v podkrovnom priestore. Pokiaľ tento priestor využívame na bývanie, máme izoláciu v strešnej rovine a nie je nutné podlahu podkrovia izolovať. Pokiaľ ale pôdu nevyužívame, alebo nám slúži len ako sklad bežne nepoužívaných vecí v dome, mali by sme túto podlahu dostatočne odizolovať. Úsporným riešením pri zachovaní tepelnoizolačných, odkladových a zároveň pochôdznych vlastností podkrovia je kombinácia minerálnej vlny a penového polystyrénu. Systém ISOVER STEPcross využíva pevnosti polystyrénových trámov v kombinácii s tepelnou účinnosťou mäkších dosiek z minerálnych vlákien. Ďalšími výhodami sú jednoduchá aplikácia bez tepelných mostov, minimálne priťaženie stropu a cena systému.

https://www.isover.sk/produkty/isover-stepcross 

STRECHA

Dom, rovnako ako každé iné teleso, stráca a získava teplo cez svoj povrch. Najslabším miestom povrchu budov sú pritom strechy. Strecha je zároveň najviac ochladzovanú plochou - rozdiel interiérovej ​​a exteriérovej ​​teploty je tu väčšinou najväčší a k ďalšiemu ochladzovaniu skrz ňu dochádza napríklad vplyvom dlhovlnnej radiácie a snehovej pokrývky. Optimálnu tepelnú ochranu a pohodu dosiahnete pri hodnote súčiniteľa prechodu tepla U ≤ 0,10 W ∙ m-2 ∙ K-1, čo je odporúčaná hodnota pre pasívne domy. To zodpovedá hrúbke izolačného materiálu až 430 mm (hrúbka môže byť aj menšia v závislosti od druhu použitého materiálu). Náklady na tepelnú izoláciu zároveň činia len asi 3-5% investičných nákladov na výstavbu podkrovia - a vráti sa vám už za niekoľko rokov vďaka nižším nákladom na vykurovanie. Systém zateplenia nad krokvami je ľahší a rýchlejší na prevedenie, úplne odpadá inštalácia pomocných konštrukcií podhľadov pod krokvami a usporíte priestor v interiéri. Minimalizujete akustické mosty (krokvy sa stávajú vplyvom svojej tuhosti akustickým mostom, vďaka kladenie izolácie nad krokvy môžeme dosiahnuť už u hrúbky izolácie 200 mm vzduchovú nepriezvučnosť RW≥ 52 dB) a úplne vylúčite vznik tepelných mostov (vrstva tepelnej izolácie nie je prerušená krokvami ani inými konštrukciami) .

https://www.isover.cz/produkty/montazni-postupy/jak-na-zatepleni-nad-krokvemi-isover-x-tram

AUTO

Saint-Gobain Sekurit ponúka svojim zákazníkom inovatívne produkty. Jedným z nich sú skla HUD AR (Head Up Display Augmented Reality), ktoré premietajú dôležité informácie pre vodiča na celú svoju plochu. Štandardné HUD, ktoré už v portfóliu je, premieta na malú oblasť nad palubnou doskou pasívne informácie, ako napr. maximálnu povolenú rýchlosť. Tým, že sú všetky potrebné informácie vodičovi k dispozícii priamo v zornom poli, prispieva táto technológia k bezpečnosti cestnej premávky. V prípade HUD AR budú mať premietané informácie aktívny charakter a upozorní vodiča na prípadné riziká, ako je zle viditeľný chodec alebo nebezpečná vzdialenosť od pred vami idúceho auta.

https://www.saint-gobain-sekurit.cz/cs/portfolio/item/16-hud

INŠTALÁCIA ODPADOVÁ, VODNÁ A VENTILÁCIA

Pre odvádzanie dažďovej vody vyrába PAM liatinové potrubné systémy SME, ktore sa vyznačujú vysokou mechanickou odolnosťou, ŠÚ nehorľavý a Súčasný poskytujte akustický komfort. Pre objekty s plochými strechami realitný podtlakový systém strešných vpustov EPAMS.

http://www.saint-gobain-pam.cz/ke-stazeni

ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

Pre odvádzanie dažďovej vody vyrába PAM liatinové potrubné systémy SME, ktoré sa vyznačujú vysokou mechanickou odolnosťou, sú nehorľavé a súčasne poskytujú akustický komfort. Pre objekty s plochými strechami ponúka podtlakový systém strešných vpustov EPAMS.

http://www.saint-gobain-pam.cz/vnitrni-odpadni-system

DIAĽNICA, CESTA, CHODNÍK

PAM vyrába liatinové šachtové poklopy určené pre rôzne povrchy, s dôrazom na stabilitu, bezpečnosť a bezhlučnosť. Ďalej ponúka cestné, obrubníkové a kanálikové mreže či architektonicky veľmi zaujímavé stromové mreže.

http://www.saint-gobain-pam.cz/poklopy

FASÁDA

Inteligentné omietky Weber vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a moderným technológiám zaručujú, aby bola omietka stále čistá, pevná a dlhodobo krásna a pre investora bezproblémová. Vďaka použitiu inteligentných omietok sa mnohonásobne znižuje riziko tzv. "zazelenania fasád".

https://www.weber-terranova.sk/omietky-a-natery.html